Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-08-2009, 11:09   #1
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default 6-tiletý čsv hledá domov

Našla jsem tenhle inzerát, pes má být prý utracen, pokud nenajde nového majitele. To sou lidi

http://psi-inzerce.tomindo.com/psi-p...inz-45552.html
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2009, 16:05   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jak víš, že to je ČsV, když je to ez fotky ? Navíc inzeráty, které zadává majitel a píše "...jinak bude muset být utracen..." miluju a nejradši bych těm lidem zakroutil krkem a ne jim pomáhal tím, že ještě jejich inzerát rozšiřuju. Chápu, že za to pes nemůže, ale máme tu dost papírových zvířat.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2009, 16:23   #3
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jak víš, že to je ČsV, když je to ez fotky ? Navíc inzeráty, které zadává majitel a píše "...jinak bude muset být utracen..." miluju a nejradši bych těm lidem zakroutil krkem a ne jim pomáhal tím, že ještě jejich inzerát rozšiřuju. Chápu, že za to pes nemůže, ale máme tu dost papírových zvířat.
Jen jsem chtěla pomoct, to je vše. Na tom není nic špatného.
A za to, že nemá papíry a má majitele blbce, co ho chtějí utratit, ten pes nemůže! I vlčák bez papírů je přeci taky vlčák.
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2009, 16:37   #4
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

No chapu ze rozmnozovani bezpapiraku neni nejrozumnejsi ale prece nemuzeme nepomahat zviratum jen proto,ze jsou bez papiru...
__________________


Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem....

Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2009, 21:46   #5
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

"k novému pánovi bude ohleduplný a vděčný, protože má být utracen" - to určitě, ten pes z toho má jistě rozum...

Jinak si dovoluju souhlasit s Pavlem v tom smyslu, že tohle je jeden ze zářných příkladů, proč "nevyrábět" bezpapíráky. Už proto, že to snižuje kvalitu plemene jako takového. Navíc papírový pes v nouzi má jistou naději, že se o něj postará chovatel, od kterého pochází (aspoň slušný chovatel by měl). Další věc je, že málokdo si vezme dospělého psa nejistého původu a pokud je to opravdu čévéčko, jehož jednou z vlastností je silná vazba k jednomu pánu, tím hůř pro toho psa.

Na druhou stranu ten pes za to samozřejmě nemůže a pokud bude mít to štěstí, že najde nový domov, tak chvála tomu, kdo mu pomohl. Vydírání typu "jinak bude utracen" mi fakt vadí. Z jakého titulu chce někdo nechat zabít zdravého tvora... Chce se mi říct, že by se mu to stejně nepodařilo, protože poctivý veterinář by to nikdy neudělal, ale asi víme, jak to u nás chodí a že za peníze je všechno k mání, jak pravil pan Werich v jisté pohádce...

Z toho plyne poučení, že lidi jsou verbež a je potřeba si dobře vybrat, komu svěřit štěně. Výmluvy typu "musím dát pryč psa, protože čekáme dítě", nebo "stěhujem se z domu do bytu" opravdu nechápu. Pes přece není legrace na rok. Průměrně inteligentní člověk přece ví, že pes se v dnešní době může dožít i (více než) patnácti let. Když si pořizuje štěňátko, musí s tím počítat.

Až se tu bude zase někdo rozčilovat, že se ho chovatel vyptává na nepříjemné otázky, tak ať si uvědomí, že pes je taky živý tvor, pro mnohého chovatele skoro jako vlastní dítě a pro spoustu z nás jako člen rodiny a tudíž mu není jedno jak se bude mít.

Představte si inzerát "Hledám nový domov pro svou dceru. Je hodná, čistotná a má ráda děti. Když se jí nikdo neujme, dám ji utratit, protože už ji nemůžu dál živit."

Ach jo.

Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2009, 21:48   #6
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...



tohle přece stojí jako název rubriky....

Taky mám křízence ... a nechala bych ho utratit? ani náhodou, každej pes dýchá pro někoho ....
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2009, 21:58   #7
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Jats View Post
ČSV v nouzi
Taky mám křízence ... a nechala bych ho utratit? ani náhodou, každej pes dýchá pro někoho ....
...no právě. Jenže jeho páníček pro něj evidentně moc nedýchá. Já bych svýho psa nedala ani kdyby mi zbývala poslední pětikoruna a kdyby byl nemocnej, tak dám peníze radši za doktora než za jídlo pro sebe. Jsem takový blázen nebo jsou jiný lidi tak lhostejný? To ten člověk šest let nevěděl jaký má doma zvíře? Jestli ho dává pryč protože je zlej (ten pes), tak asi něco zanedbal ve výchově a v komunikaci. Jestli ho dává pryč z jinýho důvodu, tak si ten důvod neumím představit.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2009, 22:31   #8
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

[quote=Marianka.W;229802] Z toho plyne poučení, že lidi jsou verbež a je potřeba si dobře vybrat, komu svěřit štěně.


Jen malý dodatek, ať se chovatel snaží, jak chce občas to na lidech nepozná. Jedna chovatelka mi říkala, že prodala fenečku jedné velice příjemné a sympatické paní a nakonec neví kde fenka skončila, protože ji kamsi prodala "za víc", i přes hledání a pátrání ji zatím nenašla. I když máš ve smlouvě předkupní právo je ti to na nic, kdo se bude tahat po dnešních soudech a ve finále toho psa stejně nenajdeš.
Ano lidé jsou verbež, ale většina se umí velice dobře přetvařovat a naslibovat pro štěně hory doly a pak řeknou, že nad míru čůrá Dnes si člověk opravdu nevybere.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 01:27   #9
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Já lidi nechápu...stačí zadat daruji nebo prodám čsv a najednou ejhle to je kříženců i čistokrevných psů na prodej, přeprodej a zbavení....a navíc ty výmluvy typu nemá rád děti....apod. to je super.

Já např. jsem si brala Daxe s tím že nemá rád děti a kuk... on Daxík už první týden nechal děti ať ho vodí za obojek, lezou po něm a hází mu aportek... bez úrazů a ztrát na dětských životech... Tak si říkám, asi pech....

Jenže lidi takový jsou a budou a chudáci psi na to mají doplácet, a co se týče kříženců to je jiná kapitola... ještě že v útulkách už je většinou normální psa či fenu vykastrovat. Je to sice operace ale to já podstoupím radši než shánět nejistý domov hromádce kříženců s nejistou budoucností nebo nedej bože štěňata topit nebo podobný zrůdnosti.
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 06:33   #10
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Daxe jsem nedávala pryč s tím ,že nemá rád děti ,ale s tím ,že nám hrozilo neprodloužení nájemní smlouvy skrs neustálé štěkání v bytě bez mé nepřítomnosti,nebylo na krmení a na děcka byl rapl ne agresivitou,ale neohrabaností.Te´d je kastrovaný ,tak se mohl změnit...A já v těhotentví nemohla takový šídlo krotit...
Daxe sem neple´t prosím...
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 12:44   #11
Veronika
Junior Member
 
Veronika's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Zadní Chodov
Posts: 30
Send a message via ICQ to Veronika
Default

Nic proti Daxovi, ale Classica Wolfa si mi vrátila, respektive musela jsem si pro něj přijet, kvůli tvému příteli, který ho tyranizoval, protože jako 8 týdenní štěně chodil čůrat a kadit na koberec.....Byl z něj uzlíček nervů. Jak tak čtu, tak máš pro každého i jinou verzi o Daxovi. To je síla, co dokáže z milovníka psů udělat jeden "...."
__________________
Veronika "Rhoderick Sodar"
Veronika jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 12:50   #12
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Souhlasím se Stelou. Lidi při koupi štěněte naslibují hory doly. Svody, bonitace,rtg a pak jsem ráda, když odpovědí na emaily a občas pošlou fotku. A můžeme mít smlouvu jakou chceme.
Mám teď úplně čerstvou zkušenost. Prodala jsem fenku jedné dívčině za humna do Německa, prostě ode mně přes kopec. Páčila jsem z ní fotky téměř montpákou a před měsícem se na wolfdogu objevil inzerát, že je Unique na prodej v Kanadě!! majitelka nereagovala ani na SMSky, telefon, ani na emaily. Fena byla u nějakého ovčáčkáře, evidentně už delší dobu zavřená v kotci. Navíc mi ji nechtěl prodat zpět, i když jsem mu za ní nabízela jím požadovanou sumu. Prostě nějakejm čechům on psa nedá. Nakonec jej ukecala moje kamarádka z Německa a on jí poslal fenu do Německa.Ještě jí popřál s fenou "hodně zábavy". Tam jsem si jí vyzvedla. Z boxu vylezlo cosi drobného, jen kostičky s kůží a děsně ustrašeného. Jak Kerstin, tak já jsme brečely, když jsme jí viděly. Takže teď se zotavuje u mě a snad už budou jen ta pozitiva a sociální jistoty.
Nejvíc mě mrzí, že ji holka nenaložila a nepřivezla zpět, když věděla, že má nějaké problémy. Ani se neozvala. A to na začátku slibovala hory doly.
Ze smlouvy si můžu složit vlaštovku a házet si......
Prostě do lidí nevidíme.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 14:20   #13
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Romana Hajasova View Post
Daxe jsem nedávala pryč s tím ,že nemá rád děti ,ale s tím ,že nám hrozilo neprodloužení nájemní smlouvy skrs neustálé štěkání v bytě bez mé nepřítomnosti,nebylo na krmení a na děcka byl rapl ne agresivitou,ale neohrabaností.Te´d je kastrovaný ,tak se mohl změnit...A já v těhotentví nemohla takový šídlo krotit...
Daxe sem neple´t prosím...
A to jste si pak zase pořídila štěně vlčáka?? když jste nezvládala psa jiného? Já být Vama jsem šťastná za to, kde Dax je a rozčilvat se na majitelku (již dříve), že jej nechala vykastrovat a že byste si pro něj nejradši přijela se slovy, že mu zmizela jiskra z oka - to se fakt nedělá. Ba naopak teď se nemusí od fenky izolovat, dobře se snese s kamarádem Garmem apod. Věřím, že by Daxo s Vámi ani nešel teď je to opravdu super pes, který má konečně rodinu, kamarádku a plno dalších přátel a je spokojený a nemusí se bát, že by zase cestoval. Nechápu Vaši "nezodpovědnost" brát si do pronajatého bytu 2 velké psy, když nevím jak to bude dál a pak je dát pryč, pak si pořídit štěně zase velkého psa, to dát taky pryč a nakonec máte křížence menšího vzrůstu na něho příjde řada kdy?? Na Vašich stránkách máte plno krásných citátů - někde jsem i četla "že je pes záležitost na 10-15 let, proto si rozmyslete zda jej chcete než si jej koupíte". Měla byste se tohoto hesla držet.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 14:36   #14
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Mno... radši bez komentáře, jen podotknu, Romano, že ti člověk píše maily na které neopovíš a jak se tady zmíním ( a nebylo to ve zlém, jen konstatování) o Daxovi trochu jinak tak je komentář na světě....

Ukončeme diskuzi ala Daxo, kdo ho viděl ten ví své a kdo ne (např. ty) tak si může přijet na inspekci, já se nebráním.
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 14:44   #15
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default žádná odpověd

Tak jsem na mejl, který je zde uvedený, psala a na číslo volala. Nikdo se mi za 2 dny ani neozval! Skvělí lidi, první nabízejí psa, když se o něj někdo zajímá, tak se ani neozvou

Jinak proti rozmnožování bezpapíráků jsem taky, ale také nemám nic proti psovi, který je aspon s čsv příbuzný. My měli kříženku německého ovčáka a čsv a byl to ten nejlepší pes na světě.
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 14:52   #16
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Tak já jsem se dovolala a pes už je fuč, prý byl hned pryč, no tak snad se má dobřea nekoupili ho třeba vietnamci na guláš
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 15:14   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Koukám, že diskuze se docela rozjela .
Jen krátká reakce :
Quote:
Originally Posted by Jats View Post
ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

tohle přece stojí jako název rubriky....

No právě. Jak víte, že se jedná o psa, kteržý alespoň vzdáleně vypadá jako ČsV ? Stačí, když se budu chtít zbavit voříška jakéhokoliv mixu a tohle napíšu do inzerátu bez fotky a mám, díky některým samaritánům, zařízenou zdarma inzerci na Wolfdogu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 15:21   #18
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Ale Pavle Radši drž palce pravnoučatům, ať se Affince povedou
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009, 15:23   #19
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

To držím, neboj
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2009, 20:42   #20
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Máte pravdu,je to ode mne nezodpovědnost za ty 3 psi co jsem dala kvůli jednomu ... pryč . Začali mu vait a do toho ještě ty problémy a tak se k nim choval tak,aby mě to donutilo je dát pryč. Te´d když má dceru a psa který mu taky vadí a ví ,že se toho nevzdám,chce se zbavit i nás a všem říká,že dcera přišla nechtěně atd..To mě dorazilo a sháním si byt .Hold jsem narazila a ublížila nevinným duším ,které jsem tak milovala :-((( stydím se za to
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org