Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-10-2013, 20:17   #1
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default Odnaleziony wilczak w okolicach Skarżyska-Kamiennej.

Słuchajcie... dziś zadzwonił do mnie znajomy, że u jest u niego pies (to takie jakby... mini schronisko/przytułek), który wygląda jak mój Cresil... sądziłam, że to jakiś mix huskiego, ale mimo wszystko poprosiłam o zdjęcia i... niestety, ale to WILCZAK. Nie mam pojęcia, czy papierowy - znajomy ma dopiero sprawdzić, czy nie ma tatuażu w pachwinie.
W pierwszej chwili pomyślałam o Gjalp... ale to jest samiec, więc to niestety nie ona

Sami zobaczcie:









Nie mam pojęcia co to może być za pies, w świętokrzyskim nie mamy zbyt dużo wilczaków, więc to raczej nie jest (chyba?) jakiś bezpapierowy, tutejszy szczeniak...

Pies przeszedł normalną procedurę, aby mógł być wydany do adopcji, został wykastrowany i obecnie szuka nowego domu... ale dobrze wiecie, że jeśli trafi w nieodpowiednie ręce to może być bardzo źle, dlatego proszę podajcie dalej informację o nim znajomym wilczakowcom i osobom doświadczonym w rasie...


Jestem przerażona
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2013, 08:35   #2
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Piękna "bestyja" i taki zadbany się wydaje. Na zdjęciach widać wesołe i przyjazne zachowanie w stosunku do człowieka. Nie wygląda jak "zahukany" pies schronowy ze zwichrowaną psychą. Może niedawno komuś zginął?
PS
Ale on chyba musi mieć tatuaż albo/i czip? Koniecznie musieliby to sprawdzić.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2013, 09:41   #3
szodasi
Junior Member
 
szodasi's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brwinów
Posts: 149
Default

Wykastrowali i przygotowali do adopcji przed sprawdzeniem czy ma chip i tatuaż??
__________________
Aroon ( Barbelo Wilczy Duch )
Atman NEMO ME IMPUNE LACESSIT
szodasi jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2013, 10:29   #4
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Na tych zdjeciach jest data 2004. To sa aktualne fotki?
I też jestem zdziwiona, że został wykastrowany zanim zostało sprawdzone czy ma chip/tatuaż. Chyba, że to jakieś nieporozumienie?
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2013, 11:45   #5
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Piękna "bestyja" i taki zadbany się wydaje. Na zdjęciach widać wesołe i przyjazne zachowanie w stosunku do człowieka. Nie wygląda jak "zahukany" pies schronowy ze zwichrowaną psychą. Może niedawno komuś zginął?
PS
Ale on chyba musi mieć tatuaż albo/i czip? Koniecznie musieliby to sprawdzić.
Na początku był ponoć mało chętny do kontaktu z człowiekiem i opiekunowie wręcz się go bali, ale z tego co wiem to teraz strasznie lgnie do ludzi...

Quote:
Originally Posted by szodasi View Post
Wykastrowali i przygotowali do adopcji przed sprawdzeniem czy ma chip i tatuaż??
Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Na tych zdjeciach jest data 2004. To sa aktualne fotki?
I też jestem zdziwiona, że został wykastrowany zanim zostało sprawdzone czy ma chip/tatuaż. Chyba, że to jakieś nieporozumienie?

Sprawdzali, czy ma chipa, ale nic nie znaleźli, więc pies przeszedł normalną procedurę adopcyjną jak każdy inny, który tam trafia... tatuażu nie sprawdzali - chyba nikt nawet nie wpadł na to, że to może być rasowy pies.
Czekam na informacje o tym, czy tatuaż jest, czy nie ma...

Fotki są aktualne, z wczoraj - data pewnie jest po prostu źle ustawiona w aparacie.
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2013, 12:37   #6
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Rozmawiałam z panią, która kastrowała tego psa - nie ma żadnego tatuażu. Chipa też nie ma raczej na pewno, bo sprawdzano to kilka razy i nic nie wykryto. Dowiedziałam się od tej pani, że do tej pory miała tylko jeden przypadek, że czytnik nie zadziałał, ale to dlatego, że chip był wadliwy/stary i po prostu przestał działać.

Także to niestety jakiś bezpapierowiec

Dowiedziałam się też, że pies jest własnością gminy Gorwaczów (tam został złapany) i władze zaczynają domagać się jasnych informacji co z adopcją tego psa, bo nie chcą zbyt długo płacić za jego utrzymanie, więc obecni opiekunowie są w kropce... a pani, z którą rozmawiałam brzmiała naprawdę świadomie i jak sama stwierdziła - nie chce wydać tego psa byle komu (a było już kilku chętnych), bo sama już wcześniej oceniła, że jest po prostu zbyt trudnym przypadkiem, więc będzie bardzo wdzięczna za pomoc w szukaniu odpowiedzialnego, nowego domu.

Będę z nią w stałym kontakcie, w weekend pojadę tego psa obejrzeć i zobaczymy co dalej...
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2013, 08:42   #7
marchencki
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Złotoryja/Wrocław
Posts: 149
Default

Udostępniłem na fb. Jakby nie patrzeć to piękny pies... na fotach ładniejszy niż nie jeden papierzak.
marchencki jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2013, 16:57   #8
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by marchencki View Post
Udostępniłem na fb. Jakby nie patrzeć to piękny pies... na fotach ładniejszy niż nie jeden papierzak.
To prawda, ladny pies.
A co do kastracji nie ma sie co dziwic - jak sie szlaja bezpańsko, to i tak się kończy. Jakby mojemu sie takie cos przytrafilo, tobym sie cieszyla, ze zyje i ze sie ktos nim w ogole zaopiekowal, a nie zdzielił kijem po łbie albo naszpikował śrutem.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2013, 17:10   #9
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
To prawda, ladny pies.
A co do kastracji nie ma sie co dziwic - jak sie szlaja bezpańsko, to i tak się kończy. Jakby mojemu sie takie cos przytrafilo, tobym sie cieszyla, ze zyje i ze sie ktos nim w ogole zaopiekowal, a nie zdzielił kijem po łbie albo naszpikował śrutem.
No, jak ja się dowiedziałam, że jest już wykastrowany to pierwsze co pomyślałam (z przerażeniem) to: "o nie... czyli jeszcze mogą być problemy jak się znajdzie właściciel", ale potem po przemyśleniu sprawy stwierdziłam, że to jednak lepiej - jakby mi pies zaginął to cieszyłabym się przecież nawet, gdyby odnalazł się bez nogi, ucha czy ogona... ważne, że żyje.
A w dodatku skoro to nie jest papierowy wilczak - to tym lepiej, że już bez jajek.
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013

Last edited by makota; 09-10-2013 at 17:12.
makota jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2013, 20:58   #10
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Ja też popieram kastrację. Zdziwiłam się tylko, bo zrozumiałam, ze został wykastrowany zanim sprawdzono czy ma chip albo tatuaż, ale już wiemy, ze tak nie było
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2013, 20:08   #11
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Dziś byłam u "naszej znajdy". Pies dostał robocze imię Kevin, więc od dziś będę używać tego imienia



Nowych wieści nie ma zbyt wiele, ale psa dokładnie wymacałam, obejrzałam... pobawiłam się z nim. Szczerze mówiąc na żywo nie wygląda aż tak wilczakowo, jak wyglądał na zdjęciach, które dostałam od znajomego.
Tzn. głowę ma jak wilczak, ale co do budowy nie jestem już tak pewna - trochę przypomina husky, aczkolwiek przecież zdarzają się i takie wilczaki...




Z takich informacji, które mogą komuś pomóc we wpadnięciu na trop co to może być za pies, skąd i tak dalej.... :

Po pierwsze jak na moje oko ten pies ma CO NAJMNIEJ 4 lata (w ogłoszeniu podawano, że ma mniej niż 2... ) - kąciki są już suche, zęby też nie "pierwszej świeżości".



Aczkolwiek pies jest w doskonałej kondycji - dziś na naszych oczach kilkukrotnie z lekkością piórka wbiegł po ścianie pod sam sufit kojca i zrobił zgrabne salto z gracją lądując na podłodze...

Poza tym jest malutki jak na samca, ma nie więcej niż 64cm w kłębie.
No i jest bardzo biały - nawet uszy od tyłu to raczej "kawa z mlekiem", niż taka typowa dla wilczaków (nawet "białych") rudość.

Kevin jest ponadto bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem - zaakceptował nas dziś po kilku minutach, bawił się z nami, podgryzał delikatnie, robił fikołki i wywalał się kołami do góry do drapania po brzuszku.









Więcej zdjęć tutaj: https://picasaweb.google.com/1153445...eat=directlink
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013

Last edited by makota; 11-10-2013 at 20:12.
makota jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2013, 21:45   #12
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

hmm to jakos wersja Pauly robi sie prawdziwa ze to mozliwe jest mix z huskym.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2013, 00:05   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
Tzn. głowę ma jak wilczak, ale co do budowy nie jestem już tak pewna - trochę przypomina husky, aczkolwiek przecież zdarzają się i takie wilczaki...
No wlasnie to ten problem.... Czesi sprowadzili z Wloch taka siersc - nie rozniaca sie niczym od siersci husky. I wilczako-haszczaki trafiaja sie relatuwnie czesto.... Kolory tez takie maja (wynik kojarzenia zbyt jasnych rodzicow owocuje wlasnie taka maska a la husky). A i taki maly wzrost sie u nich trafia (nawet jesli sie to bonitacjach tuszeje). Wiec calkiem mozliwe, ze to pies w Czech....


ALE - wiem tez, ze na Slasku byla pani, ktora miala robic "konkurencje" hodowcom wilczakow. Posiadala wlasnie taka mieszana pare hodowlana - bezpapierowa suke CzW z Czech i huskiego. Wiec mozliwe, ze to piesek od niej....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2013, 21:55   #14
IndicaG
Junior Member
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 2
Default

witam czy Kevin znalazł już nowego właściciela ??
IndicaG jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2013, 15:23   #15
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Tak, Kevin, który już nie jest Kevinem wreszcie znalazł swoje miejsce na ziemi - od kilku dni mieszka ze swoją nową Panią
Zresztą ma ona konto na wolfdogu, więc może osobiście pochwali się szczegółami z nowego życia Kevina
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2013, 07:58   #16
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Kevin nazywa się teraz Horus i ponownie szuka domu, stałego lub chociaż tymczasowego Przebywa w Olsztynie, kontakt w jego sprawie: [email protected]
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2013, 17:00   #17
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Hej, ja wczoraj kompletnie nie miałam czasu na internet, dopiero teraz docierają do mnie zewsząd informacje, że Kevin znów szuka domu
Zaraz zadzwonię do M. i może dowiem się coś więcej w tej sprawie...
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2013, 01:22   #18
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
może osobiście pochwali się szczegółami z nowego życia Kevina
Ja tam niespecjalnie jestem ciekawa...

Last edited by Puchatek; 19-12-2013 at 01:26.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2013, 01:27   #19
Duz
Junior Member
 
Duz's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 134
Default

A może tak chociaż raz udałoby się pomóc i znaleźć odpowiedzialny dom bez tych wszystkich niepotrzebnych wrzutów. Jak widać ostatnimi czasy coraz więcej wilczaków i w typie rasy staje się bezdomnymi. Więc zamiast oczerniać pomóżmy znaleźć dobry dom dla PSA.
Duz jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2013, 01:35   #20
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Duz View Post
chociaż raz
Quote:
Originally Posted by Duz View Post
zamiast oczerniać
Czytałeś swój wpis przed zatwierdzeniem go? /ret./
Dobranoc!
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org