Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-12-2011, 21:53   #21
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

Everett zna komendę "badanie" i bardzo ładnie pokazywał zęby i zgryz, ale ostatnio chyba się zbuntował, bo nie chce pokazywać wcale...
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 09:41   #22
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Jest jeszcze jedna metoda, którą ja stosowałem na początku przygody z wystawianiem, czyli "na przetrwanie" w pełnym spięciu Ty i pies łączycie się ze sobą w tym, żeby jak najszybciej zbiec z ringu
Najtrudniejsze są początki, potem trochę się i pies i człowiek przyzwyczaja. Mi się nigdy nie udało wystawić Młodej w pełnym tego słowa znaczeniu, jest to trudna sztuka i podziwiam tych co potrafią.
Jak pojeździsz po wystawach to zobaczysz psiaki, które pokazują jak się wystawić.
Jeśli chodzi o bieg to ja polecam moją faworytkę, czyli Sexy. Jeśli chodzi o spokój, to K-lee. Pamiętam jak na naszej pierwszej wystawie w Katowicach Pan sędzia klaskał K-lee nad głową a ona ... stała! Niewzruszona w dodatku
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 14:16   #23
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by _Alexx_ View Post
Everett zna komendę "badanie" i bardzo ładnie pokazywał zęby i zgryz, ale ostatnio chyba się zbuntował, bo nie chce pokazywać wcale...
Ja nie uczę pokazywania ząbków jako typowej komendy, tylko bardziej jako "głupawki" pańci - czyli podczas zabawy podnoszę fafle i pada wtedy dużo zachwytów na temat ząbków, dopiero potem jak psiak zatrybi, że w tym podnoszeniu fafli nie ma nic złego, dołączam jako element do "stój"
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 15:33   #24
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Pamiętam jak na naszej pierwszej wystawie w Katowicach Pan sędzia klaskał K-lee nad głową a ona ... stała! Niewzruszona w dodatku
Serio?? Klaskał?? Ja chyba spałam na tym ringu bo nic nie pamiętam
Ale dziękujemy za komplementy

Zobaczymy czy to wrodzona cecha K-Lee, czy jakaś moja zasługa... bo przed nami nowe psie wyzwanie

Żmjkę pokazywać czas zacząć
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 15:35   #25
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Dzieki za mile slowa o Sexy, ale ona biega zle. Zadziera glowe, gapi sie na mnie i gryzie wiec zamiast rownego, oszczednego ruchu rzuca lapami w gore i na boki.


A co do zebow-nie wspomniano o bardzo waznej rzeczy. Pokazujac zgryz z przodu wargi zadzieramy trzymajac je po BOKACH pyska jak najdalej od nosa! Podnoszac z przodu uciska się nos i poddusza sie psa wiec ma prawo sie wyrywac. Wrzucam fotke (dół odsuwa sie analogicznie druga reką w moim przypadku zajeta robieniem fotki). Maly palec od dolnej reki mozna wlozyc pod "obroże" by miec jakas kontrole nad psem.
Attached Images
File Type: jpg 31122011(004).jpg (94.5 KB, 46 views)
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 19:14   #26
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
A co do zebow-nie wspomniano o bardzo waznej rzeczy. Pokazujac zgryz z przodu wargi zadzieramy trzymajac je po BOKACH pyska jak najdalej od nosa! Podnoszac z przodu uciska się nos i poddusza sie psa wiec ma prawo sie wyrywac.
Zgadza się. Dobrze też zwrócić uwagę, żeby nie zasłaniać psu oczu rękami. Tego też nie lubią.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 22:06   #27
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Jeśli chodzi o bieg to ja polecam moją faworytkę, czyli Sexy. Jeśli chodzi o spokój, to K-lee. Pamiętam jak na naszej pierwszej wystawie w Katowicach Pan sędzia klaskał K-lee nad głową a ona ... stała! Niewzruszona w dodatku

A jeśli chcesz rozśmieszyć sędziego to ja polecam zatrudnić niudolnego handlera jak to zrobił Larson na wystawie w Radomiu
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 00:11   #28
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Serio?? Klaskał?? Ja chyba spałam na tym ringu bo nic nie pamiętam
Ale dziękujemy za komplementy
Tak, klaskał. Pamiętam to jak dziś - przy "stoliku" sędziowskim - wtedy sobie pomyślałem, że to mój ideał do wypracowania! Póki co się nie udało No ale przecież nie wszystko można osiągnąć po prawie dwóch latach wspólnego życia, bo było by nudno sucza mruczy w nogach, więc chyba potwierdza
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 00:12   #29
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Dzieki za mile slowa o Sexy, ale ona biega zle. Zadziera glowe, gapi sie na mnie i gryzie wiec zamiast rownego, oszczednego ruchu rzuca lapami w gore i na boki.

Serio, ja zapamiętałem, że bardzo dostojnie biegła Czyli się nie znam jednak
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 00:20   #30
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Weź Paweł pod uwagę z jakim "materiałem" wchodzisz na ring (bardzo Wonderkę przepraszam za słowo "materiał"). Inaczej jest, gdy pracujesz z psem, którego masz od szczeniaczka i to Ty pokazujesz mu świat, a wcześniej hodowca wykonał należycie swoją robotę (odpowiedni dobór rodziców pod względem charakterów, odpowiednia wczesna socjalizacja itp), a inaczej gdy biorąc ciut starszego psa musisz odkręcać to, co zostało zawalone. I w tym drugim przypadku możesz nie osiągnąć upragnionego celu, bo będzie to zwyczajnie ponad siły psa. Choć patrząc na Naj-sukę w rasie-i tak zaliczyliście mega postęp
Obserwując wystawy i zachowania poszczególnych psów, też trzeba wiedzieć dlaczego dany pies zachowuje się nie do końca tak, jakby się chciało* - ważne przy wyborze hodowli na przyszłość czy psa-partnera do hodowli.

p.s. * to skrót myślowy od obserwacji występów hodowli w osi czasu, rodziców danego psa, jego samego itp.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 03-01-2012 at 00:23. Reason: ps
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 00:22   #31
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Weź Paweł pod uwagę z jakim "materiałem" wchodzisz na ring (bardzo Wonderkę przepraszam za słowo "materiał"). Inaczej jest, gdy pracujesz z psem, którego masz od szczeniaczka i to Ty pokazujesz mu świat, a wcześniej hodowca wykonał należycie swoją robotę (odpowiedni dobór rodziców pod względem charakterów, odpowiednia wczesna socjalizacja itp), a inaczej gdy biorąc ciut starszego psa musisz odkręcać to, co zostało zawalone. I w tym drugim przypadku możesz nie osiągnąć upragnionego celu, bo będzie to zwyczajnie ponad siły psa. Choć patrząc na Naj-sukę w rasie-i tak zaliczyliście mega postęp
Obserwując wystawy i zachowania poszczególnych psów, też trzeba wiedzieć dlaczego dany pies zachowuje się nei do końca tak, jakby się chciało - ważne przy wyborze hodowli na przyszłość czy psa-partnera do hodowli.
Pewnie, ze wszystkim się zgadzam, ale mimo wszystko praca trwa A to czy się uda, czy nie... nic na siłę i tak dla mnie Młoda osiągnęła bardzo dużo jeśli chodzi o życie, wystawy, socjal, itd. marzenia po prostu pozostają marzeniami
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 00:26   #32
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Pewnie, ze wszystkim się zgadzam, ale mimo wszystko praca trwa A to czy się uda, czy nie... nic na siłę i tak dla mnie Młoda osiągnęła bardzo dużo jeśli chodzi o życie, wystawy, socjal, itd. marzenia po prostu pozostają marzeniami
No i zawsze fajnie jest mieć jakiś cel, to motywuje do pracy
A jaka satysfakcja jak się zobaczy postęp!
Ja napisałam, co napisałam aby Was przypadkiem (i nie tylko Was) nie dopadły niepotrzebne frustracje, bo czasem nie wszystko od nas zależy, zwłaszcza jak ktoś inny dał d.....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 01:14   #33
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Tak, klaskał. Pamiętam to jak dziś - przy "stoliku" sędziowskim - wtedy sobie pomyślałem, że to mój ideał do wypracowania! Póki co się nie udało No ale przecież nie wszystko można osiągnąć po prawie dwóch latach wspólnego życia, bo było by nudno sucza mruczy w nogach, więc chyba potwierdza
Coś mi świta A klaszczesz suce w domu? Bo my tak, tylko nieświadomie, może tu jest diabeł pogrzebany
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 18:16   #34
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Coś mi świta A klaszczesz suce w domu? Bo my tak, tylko nieświadomie, może tu jest diabeł pogrzebany
Ja klaszcze i mi pozwala na wiele rzeczy, albo raczej akceptuje je. Gorzej, jakby nad nią zaczął klaskać "obcy" Pan. Jest taki jeden w parku do którego przychodzimy - ma setera i spacer wygląda tak, że pan klaszcze jak oszalały a seter jak oszalały przy tym szczeka i płoszy ptaki... Młoda średnio to akceptuje
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 19:24   #35
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

No to pomysł upadł
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 19:38   #36
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
pan klaszcze jak oszalały a seter jak oszalały przy tym szczeka i płoszy ptaki... Młoda średnio to akceptuje
Znaczy mądra Wondera
Po co płoszyć, jak można by po cichu zapolować
A ja uwielbiam, jak ona przybiega z daleka przywitać mnie, kiedy dochodzę do miejsca wspolnego spaceru. Tego nawet mój świetnie zsocjalizowany w dzieciństwie ABW (Autystyk-Bies-Welkoscyrz) nie robi
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2012, 21:37   #37
Kejsa
Junior Member
 
Kejsa's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Łódź
Posts: 70
Default

Możecie oświecić laika, jak to jest z osobami będącymi z psem na wystawie? Czy tylko właściciel może być bezpłatnie? Czy w zgłoszeniu możemy wpisać współwłaściciela, jeżeli nie ma go w rodowodzie? Nie rejestrowaliśmy drugiej osoby bo odradziła nam pani w związki mówiąc że to tylko marnowanie kasy.
__________________
Diachel Welkoscyrz (Luby)
Kejsa jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2012, 21:47   #38
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Kejsa View Post
Możecie oświecić laika, jak to jest z osobami będącymi z psem na wystawie? Czy tylko właściciel może być bezpłatnie? Czy w zgłoszeniu możemy wpisać współwłaściciela, jeżeli nie ma go w rodowodzie? Nie rejestrowaliśmy drugiej osoby bo odradziła nam pani w związki mówiąc że to tylko marnowanie kasy.
Jesli zglaszacie w ZKWP 2 wlascicieli, kazdy z nich placi skladke (czyli skladka x 2)
Jesli zglaszacie 1 wlasciciela - skladka jest jedna.
Na wystawie osoba towarzyszaca placi za wstep (zwykle 10 zeta). Wlasciciel wymieniony na zgloszeniu wchodzi za free (w praktyce osoba wprowadzajaca psa, bo nikt nie sprawdza dowodu osobistego, wiec to moze byc nawet wasza babcia )
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2012, 21:56   #39
Kejsa
Junior Member
 
Kejsa's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Łódź
Posts: 70
Default

dzięki, może ogarniemy te zasady w końcu
__________________
Diachel Welkoscyrz (Luby)
Kejsa jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2012, 14:46   #40
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Kejsa View Post
Czy tylko właściciel może być bezpłatnie?
Zalezy od organizatora - informuje o tym na swojej stronie lub zgloszeniu. Zwykle zgloszenie uprawnia do darmowego wstepu jedna osobe. Nawet jesli jest dwoch wlascicieli.

Quote:
Originally Posted by Kejsa View Post
Czy w zgłoszeniu możemy wpisać współwłaściciela, jeżeli nie ma go w rodowodzie? Nie rejestrowaliśmy drugiej osoby bo odradziła nam pani w związki mówiąc że to tylko marnowanie kasy.
Umowa na wspolwlascicelstwo jest umowa, ktora podpisuje sie miedzy soba. Wiec mozna na zgloszeniach wpisac dwoch wlascicieli Z TYM, ze oboje musza byc czlonkami ZKwP(lub FCI).
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org