Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Różne

Różne O wszystkim co jest związane z CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-11-2005, 21:13   #21
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Drapichrust
1. Jakie warunki (ogrodowe trzeba mu zapewnić?)
Warunki sa obojetne - z wlascicielem CzW moze mieszkac chocby w kartonie na dworze.... Tu liczy sie jedynie ile czasu (a raczej uwagi) jestesmy w stanie poswiecic psu...

Quote:
Originally Posted by Drapichrust
2. Czy trzeba chować buty, chować butelki, figurki, telefony, koty :P, itp.
Alez nie trzeba.... No chyba, ze jednak lubimy nasze buty, butelki, figurki, telefony i koty... Ale ogolnie to ciezko trafic w wilcze gusta, bo np jeden wilczak lubuje sie w czytaniu ksiazek, a inny woli technike, czy tez majsterkowanie przy elektryce. No i trafiaja sie tez wilczaki wszechstronnie uzdolnione, ktore maja zylke do wszystkiego...

Quote:
Originally Posted by Drapichrust
3. Ile godzin w dniu trzeba z nim/nią wychodzić na bardzo długie spacery
Ja bym tego nie opisywala jako godzinny/dziennie. Bo np mozna wyskoczyc np z psem jedynie "na siusiu", ale znalezc mu mase zajecia w domu.... Taka codzienna dawka szkolenia, itp...

Quote:
Originally Posted by Drapichrust
4. Jaki i w jakim wieku polecacie chodzenie na szkolenia; gdzie, ile (kasy), itp.
Szkolenie - od malego. Przedszkole w zasadzie obowiazkowe, bo szczeniak nie tylko sie socjalizuje, ale i uczy podstawowych komend. A wiadomo: "Czym skorupka za mlodu.."

Quote:
Originally Posted by diabelkowa
a teraz patrzcie i podziwiajcie mojego "wilczaka" w wersji mini ;] przystosowanego do mieszkan ;]
Psiak super! Ale z tym przystosowaniem to bym polemizowala. Zobacz moja wersje CzW, ktora jest jeszcze bardziej "oszczedna" - i pod biurkiem miesci sie 7 wilczakow: Ali, Merry Bell, Draig, Daimon, Dewi, Draco i Dagan...

__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-11-2005, 12:13   #22
diabelkowa
Junior Member
 
diabelkowa's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Katowice
Posts: 43
Default

to co ty masz za wielkie biurko ;]] troche pod nim zgniota maja :PP
diabelkowa jest offline   Reply With Quote
Old 25-11-2005, 16:15   #23
Drapichrust
Junior Member
 
Drapichrust's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Warszawa
Posts: 18
Default

diabelkowa Do robienia offtopicu jest inny temat. Na pewno wiesz jaki
Drapichrust jest offline   Reply With Quote
Old 25-11-2005, 16:58   #24
diabelkowa
Junior Member
 
diabelkowa's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Katowice
Posts: 43
Default

drapichrust nie lubie byc monotematyczna :P ;]
diabelkowa jest offline   Reply With Quote
Old 24-12-2005, 17:09   #25
Topol
Junior Member
 
Join Date: Dec 2005
Location: Katowice - os. 1000-lecia
Posts: 6
Send Message via Gadu Gadu to Topol
Default

Witam wszystkich.
Pisze z podobna sprawą co Drapichrust, wiec nie bede zakladac osobnego tematu, zeby nie zasmiecac forum . Otóż planuje zakup psa, na poczatku mial to byc husky/malamut, ale przypadkiem trafilem na ta strone i... zmienilem zdanie . Mam jednak obawy co do wymagan CzW, troche po lekturze tej strony a troche po przeczytaniu tego: http://psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=383 . Pisza ze pies nie moze pozostawac sam dluzej niz 1 h. , i ze musi mieszkac w domu z wybiegiem, a ja mieszkam w bloku(71 m2) , z mama i kotem, na szczescie 200m od parku chorzowskiego(ludzie z Katowic i okolic wiedza ze to dobre miejsce na spacerki z psem..). Wiem juz ze kota mi raczej CzW nie zje, wiem ze wychowanie jest trudne, ale powiedzcie jak bedzie reagowal na zostawanie samemu w domu przez 6 godzin codziennie w dni pracujace , i tak mniej wiecej, ile pies potrzebuje dziennie zabawy/spacerku na powietrzu zeby byl szczesliwy (jesli w domu rowniez poswieca mu sie uwage?) . 3 godziny wystarcza??A moze 2, 4, 5 :P ? Aha i jesli macie mozliwosc porownania, powiedzcie ktory pies potrzebuje wiecej ruchu, husky czy wilczak ? Mam kumpla ktory ma haszczaka i robi z nim naście kilometrow dziennie, zeby pies byl w miare "wylatany"
pozdrawiam i dzieki z gory
Topol jest offline   Reply With Quote
Old 25-12-2005, 18:33   #26
diabelkowa
Junior Member
 
diabelkowa's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Katowice
Posts: 43
Default

Topolku ;] wedlug mnie to huski potrzebuja troche wiecej ruchu bo to psy zaprzegowe a jak juz bedziesz mial wilczaka to daj znac umowimy sie w parq DD jestem z witosa wiec mam blisko ) pomoge mu sie wylatac :PP
__________________
diabelkowa jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2005, 21:15   #27
Topol
Junior Member
 
Join Date: Dec 2005
Location: Katowice - os. 1000-lecia
Posts: 6
Send Message via Gadu Gadu to Topol
Default

Quote:
jak juz bedziesz mial wilczaka to daj znac umowimy sie w parq DD jestem z witosa wiec mam blisko
Z checią , a Ty masz wilczaka, czy jakiegos innego psa ?
Topol jest offline   Reply With Quote
Old 01-01-2006, 21:51   #28
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

I ja dodam coś z własnego doświadczenia. Ostatnio zauważyłam, że po 2 godzinach spacerku, na którym pies swobodnie biega a nie idzie na sznurku przy nodze lub nawet na długiej lince, cała resztę dnia pies woli leżeć niż wymyślać jakieś głupoty. Jest jednak jedno zastrzeżenie. Dopiero od około dwóch tygodni zaczęłam taką praktykę podwójnie długich spacerków, więc być może to zachowanie "po" jest tylko chwilowe, i może pies niedługo "przystosuje się do większego dziennego wysiłku i znowu wszystko będzie "normalnie". Spacery te jednak nadal nie zmieniają tendencji do "swobodnego opuszczania terenu zamkniętego" i nie zmniejszają chęci oddalenia się na "chwilkę tylko".
Pomimo pewnych minusów, polecam długie spacery.
Mój pies też żyje z kotami. I jak dotąd, stary kot jakoś to znosi i nie wygląda na to, żeby chciał się wyprowadzić. A mały kotek nauczył się bawić z psem, choć czasem nie wytrzymuje "presji" i ewakuuje się z takiej zabawy w jakąś bezpiecznę norkę.
Ja nie musiałam chować żadnych rzeczy przed wilczakiem (choć teraz chyba zacznę chować jabłka, bo ona zbyt często sama się częstuje, bez pozwolenia). Ale tylko dlatego, ze jestem z nią przez cały czas. I pilnuję jej, organizuję jej jakby czas, trochę jak małemu dziecku. I nawet pomimo tego, udało jej się zniszczyć kilka drobnych rzeczy.
A jeśli już trzeba zostawić wilczaka, to myślę, ze od małego trzeba go uczyć zostawać w jego klatce w domu, z jego przedmiotami do gryzienia.
Pozdrawiam i życzę podjęcia rozsądnej decyzji
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org