Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Różne

Różne O wszystkim co jest związane z CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-11-2005, 13:50   #1
Drapichrust
Junior Member
 
Drapichrust's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Warszawa
Posts: 18
Default Witam, chciałbym kupić wilczaka

Witam,
Marze o psie. Mieszkam w domu z malym ogrodkiem, niedaleko sa dwa duze parki.. Pomyslalem, ze moze wilczak..? Szukam przyjacielskiego, wiernego kompana, ktory bedzie budzil respekt, nadawal sie do szkolenia posluszenstwa, z ktorym bede mogl dorastac pod czujnym okiem moich rodzicow.
Poszukujemy szczeniaka, suczki z "dobrego domu". Chetnie wysluchamy tez porad na temat wilczaków.

Prosze o kontakt: mail [email protected], GG 5056099
pozdrawiam
Drapichrust
Drapichrust jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2005, 21:53   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Witaj,
po prawej stronie masz caly szereg hodowli, w ktorych juz sa albo zaraz beda szczeniaki. Do wyboru do koloru Zalezy czegoo czekujesz
Tylko nie kapuje po co Ci to " budzi respekt" ? ...

pozdrawiam
Gaga
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2005, 12:54   #3
Drapichrust
Junior Member
 
Drapichrust's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Warszawa
Posts: 18
Default

Przykład z "budzi respekt":
Idę z psem ulicą wieczorem i żaden dres nie podejdzie do mnie mówiąc "dawaj hais" bo ze mną idzie wilczak.
Drapichrust jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2005, 12:57   #4
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Drapichrust
Przykład z "budzi respekt":
Idę z psem ulicą wieczorem i żaden dres nie podejdzie do mnie mówiąc
"dawaj hais" bo ze mną idzie wilczak.
wystarczy Ci AST
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2005, 15:06   #5
Angela_A
Junior Member
 
Angela_A's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Bydgoszcz
Posts: 28
Send a message via Yahoo to Angela_A
Default

__________________
Angela_A jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2005, 17:12   #6
Drapichrust
Junior Member
 
Drapichrust's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Warszawa
Posts: 18
Default

No ale chcę żeby pies miał trochę w głowie a nie był maszyną do zabijania
Drapichrust jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2005, 17:32   #7
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

To AST wg Ciebie jest maszyna do zabijania??
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2005, 18:10   #8
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
To AST wg Ciebie jest maszyna do zabijania??
No i stanal mi przed oczami ten slodki Ascik, ktorego uwielbia moja sucz. Ten zza plotu, co to wyglada jak gladiator, a serce ma golebie. Pamietasz go moze? Ew. zapytaj Cheya
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2005, 18:22   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna
No i stanal mi przed oczami ten slodki Ascik, ktorego uwielbia moja sucz. Ten zza plotu, co to wyglada jak gladiator, a serce ma golebie. Pamietasz go moze? Ew. zapytaj Cheya
Pamietam, pamietam...ale znow mi stanal przed oczamiobrazek: AST- morderca, ON- Komosarz Rex, Collie- Lassie a wilczaki to taka rasa co sie jej nie szkoli bo i tak sie nie da
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2005, 18:29   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Sorry Drapichrust ale wyjdzmy moze poza obiegowe stereotypy to bedzie sie latwiej porozumiec. Od razu powiem ze jesli z psie szukasz bodyguarda to to nie ta sciezka Ja , mimo ze jestem podobno ta "plec slaba" potrafie obronic sie sama a w razie potrzeby i swoje psy bo one sa ze mna a nie dla mnie. Mozesz miec oczywiscie inny punkt widzenia- prawnie jest dozwolone, ale zbyt wiele psow sluzy do zaspokajania ludzkich chorych ambicji ,ukrywania kompleksow i zbyt wiele przez to ma nieklawe zycie. Pies jest wartoscia sama w sobie i jesli szukasz takiej wartosci to ja chetnie w miare swojej skromnej wiedzy Ci pomoge...ale jesli potrzebujesz zestawu spelniajacego pewne wymogi to nie. Wlasnie od dwoch dni szukamy domu dla rocznego ONa, ktorego wlasciciele przyszli uspic dlatego ze pies nie jest agresywny!!! Takie sytuacje wyprowadzaja mnie z rownowagi...i zle reaguje potem na zyczenia " ma budzic respekt".
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2005, 20:04   #11
Drapichrust
Junior Member
 
Drapichrust's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Warszawa
Posts: 18
Default

Witam, Jestem mamą Drapichrusta i postanowilam sie wtracic.
Jest tak: Syn moj, jedynak, dorasta (ma teraz 12 lat) i czas juz, zeby podjął próbę odpowiedzialności - a my razem z nim. Marzy o wilczaku - ok, ale zanim cokolwiek, to bedzie musial podpisac (własną krwią ) liste zobowiazan w zwiazku z faktem zostania opiekunem psa.
Nie zalezy nam ani na bestii do zabijania, ani na kanapowcu - szukamy psa - przyjaciela, ale i wyzwania.
A to chyba jest dobry adres..?
Jeśli jednak Drapichrust nie sprosta - w co wątpie bo uparty z niego gość (juz uskładał 1200 PLN) - to Pieseczek trafi w silne rece mojego meża lub pod moją, kwoczą komendę!
Narazie naprawiamy dziury w płocie i zbieramy informacje.
pozdrawiam serdecznie
Marianna
Drapichrust jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2005, 21:24   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Klaniamy sie nisko Mamie Drapichrusta Ciesze sie ze Pani wspolnie z synem przymierza sie do decyzji Mysle, ze Hodowcy z paroletnim juz doswiadczeniem w wychowaniu wilczakow ( a mamy tu dwie Hodowle) oraz wlasciciele z jakims tam stazem beda pomocni w rozwiewaniu watpliwosci.
Ja osobiscie, ze stazem niewielkim bo raptem 8 miesiecy odradzam, ale ja odradzam zawsze....taka mam idee Zakochuje sie w tej rasie dzien po dniu coraz bardziej ale twierdze ze ona rownie fascynujaca i piekna co klopotliwa
Czyli ze mna nie warto gadac Ale szczerze zapraszam do czestych odwiedzin oraz - na poczatek lektury zapiskow wlascicieli wilczakow.
pozdrawiam
Gaga

p.s. mam nadzieje ze ani Pani ani Drapichrust nie poczuliscie sie urazeni moim mocniejszym mailem, ale prosze mi wierzyc ze od 3 dni przezywam potezny stres, bo niewiele moge pomoc a wiem ze pomoc trzeba, zeby lagodny i mily pies nie zostal zabity i zle reaguje na hasla" ma budzic respekt"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2005, 22:36   #13
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Nie zalezy nam ani na bestii do zabijania, ani na kanapowcu - szukamy psa - przyjaciela, ale i wyzwania.
Witam całą rodzinę Drapichrusta. Osobiście mam wilczaka i ON-a, myślę że jeśli szukacie przyjeciela, możecie go odnaleść w każdym psie bez względu na rasę a wyzwaniem nie musi tu być akurat wilczak. Z waszych wypowiedzi wnioskuję że będzie to Wasz pierwszy pies, a przynajmniej Twój Drapichruście i dlatego polecałabym ON-a, doskonale się sprawdzi jako towarzysz wycieczek i Twój przyjaciel, a z czasem ( biegiem lat)gdy Twoje zainteresowania się nie zmienią dołączy może do was wilczak.
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2005, 23:05   #14
Drapichrust
Junior Member
 
Drapichrust's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Warszawa
Posts: 18
Default

Przechodzę do pytań i tu proszę żeby ktoś doświadczony się wyraził
1. Jakie warunki (ogrodowe trzeba mu zapewnić?)
2. Czy trzeba chować buty, chować butelki, figurki, telefony, koty :P, itp.
3. Ile godzin w dniu trzeba z nim/nią wychodzić na bardzo długie spacery
4. Jaki i w jakim wieku polecacie chodzenie na szkolenia; gdzie, ile (kasy), itp.

DOBRA To narazie tyle oczywiście nurtujące mnie takie typu pytania bedą się powtarzały co jakiś czas, najwiecej jak będę mial pieska (to dopiero będzie POLKA)
Pozdrawiam Drap
Drapichrust jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2005, 00:42   #15
Angela_A
Junior Member
 
Angela_A's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Bydgoszcz
Posts: 28
Send a message via Yahoo to Angela_A
Default

Jezeli jestes z Warszawy to najlepiej,zebys umowil sie na spotkanie z kims kto ma Wilczaki w tym miescie...a pare osob jest
__________________
Angela_A jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2005, 13:52   #16
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Polecam bardzo zajmującą lekturę z której dowiesz się o tym co wilczaki potrafią http://www.wolfdog.org/php/index.php...ewtopic&t=3733
oczywiście nie uwzględniono tam wszystkich talentów tych przemiłych psiaków. Co do szkolenia to wszystko zależy z jakiej części Polski jesteś i jakie masz mozliwości dotarcia do szkolących.....ceny....z tym to jest różnie i wcale wysokość ceny nie jest adekwatna do umiejętności szkolącego. Ja najpierw poszłam na szkolenie które kosztowało 1000zł, tam pies jedyne czego się nauczył to nieufności do obcych, teraz muszę to nadrabiać....chodząc na szkolenie za 350zł (szkoła jest polecana przez ZKwP)
A na szkolenie im się wcześniej wybierzesz tym lepiej
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2005, 16:11   #17
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by Drapichrust
Przechodzę do pytań i tu proszę żeby ktoś doświadczony się wyraził
1. Jakie warunki (ogrodowe trzeba mu zapewnić?)
2. Czy trzeba chować buty, chować butelki, figurki, telefony, koty :P, itp.
3. Ile godzin w dniu trzeba z nim/nią wychodzić na bardzo długie spacery
4. Jaki i w jakim wieku polecacie chodzenie na szkolenia; gdzie, ile (kasy), itp.

DOBRA To narazie tyle oczywiście nurtujące mnie takie typu pytania bedą się powtarzały co jakiś czas, najwiecej jak będę mial pieska (to dopiero będzie POLKA)
Pozdrawiam Drap

A teraz konkrety:
1. Żadnych (jak każdemu psu z resztą).
2. TAK!!! A i to nie zawsze skutkuje. Dewi otwiera sobie bez problemu szafę której ja czasem otworzyc nie moge. Koty wyprowadzaja sie same.
3. 20 h/dobe. A przez pozostale 4 godziny pies sie nudzi i ......... znajduje sobie zajecia.
4. Szkolenie dobrze jest zaczac od razu. A co do szkoly - polecam metody pozytywne. A gdzie - to juz zalezy od Ciebie.

Pozdrawiamy i ODRADZAMY
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2005, 16:25   #18
Klara_i_Luna
Junior Member
 
Klara_i_Luna's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Góry Sowie
Posts: 133
Send a message via Skype™ to Klara_i_Luna Send Message via Gadu Gadu to Klara_i_Luna
Default

Wilczak powinien mieć kawałek ziemi żeby wykopać sobie norę (albo grób, schron, sama nie wiem, w każdym razie tak wielkie że się tam spokojnie mieści ), to najlepszy sposób na wyładowanie stresu jaki funduje mu właściciel zabraniając robienia tylu fajnych rzeczy I zapomnieć o roślinkach ogrodowych! Pies może mieć zupełnie inny gust od naszego, uszanujmy to

A na poważnie jeśli chodzi o koty. Luna mieszka w tej chwili z dwoma, i czasem dosłownie wchodzą jej na głowę. Z pierwszym była od szczeniaka, drugi wprowadził się niedawno, i od razu nie pozwolił jej na niedelikatne zabawy. Mimo wszystko cały czas muszę mieć na nią oko.
Nie zmienia to faktu że poza domem nie odpuści żadnemu kotu.
Klara_i_Luna jest offline   Reply With Quote
Old 20-11-2005, 16:18   #19
diabelkowa
Junior Member
 
diabelkowa's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Katowice
Posts: 43
Default

MARGO WIELKIE DZIEKI ;]]] jeszcze raz ;] a teraz patrzcie i podziwiajcie mojego "wilczaka" w wersji mini ;] przystosowanego do mieszkan ;]
diabelkowa jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2005, 18:42   #20
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

Quote:
Originally Posted by Drapichrust
Przechodzę do pytań i tu proszę żeby ktoś doświadczony się wyraził
1. Jakie warunki (ogrodowe trzeba mu zapewnić?)
2. Czy trzeba chować buty, chować butelki, figurki, telefony, koty :P, itp.
3. Ile godzin w dniu trzeba z nim/nią wychodzić na bardzo długie spacery
4. Jaki i w jakim wieku polecacie chodzenie na szkolenia; gdzie, ile (kasy), itp.
jesli jest to twoj pierwszy pies to radze ci sie dobrze zastanowic nad wyborem akurat tej rasy. wilczaki to nie sa zwykle psy, tylko mieszanki wilka z psem i sporo tych wilczych cech wlasnie maja. czw potrzebujazajecia i uwagi, problemy zaczynaja sie juz w momencie gdy zosyawiasz psa w domu bo idziesz do pracy czy szkoly. cos zas tyczy sie chowania to wilczak jak sie bedzie nudzil to i tak znajdzie sobie jakies zajecie. spacery to sa zawsze dobre gdy z boku jest ktos ze "stada" a im dluzszy i ciekawszy tym lepszy. polecam(tak jak wszyscy) zapoznac sie z obszerna lektura mozliwosci wilczaka i dobrze sie zastanowic nad swoimi mozliwosciami.
pozdrawiam
zubrzyca jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org