Go Back   Wolfdog.org forum > Nederlands > Overig

Overig Alles over Tsjechoslowaakse Wolfhonden

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-03-2009, 23:02   #26
Xhrista
Junior Member
 
Xhrista's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Borssele
Posts: 426
Default

Quote:
Originally Posted by loco View Post
Ik bedoelde dat elk persoon die de rasstandaard leest, hier een beeld bij vormt over de UITMUNTENDE HOND volgens de rasstandaard van dit bepaalde ras.
En die dan toch weer afwijkt van het beeld wat b.v. ik hier over hebt gevormd .
Jou beeld over de TSW is waarschijnlijk totaal anders dan de mijne.

En dat bedoelde ik met, het ligt er aan uit welke hoek je dit gaat en wil bekijken .
Ja dat onze beelden verschillen en steeds meer gaan verschillen dat is nu juist het punt.Hoe meer een ras verspreid wordt,hoe verschillender ze worden.En dat gebeurt dus door fokkers die een bepaalde hond voor ogen hebben en zeg maar hun eigen ras gaan creëren.Als ze dan de keurmeesters goed kennen gaat het hard,want die plaatsen die honden weer op 1,het worden kampioenen en zo wordt zo'n hond standaard.

Er zijn de laatste jaren wat keurmeesters uitgevallen bij de wolfhonden en dat is duidelijk te merken aan het inschrijfgedrag van sommige fokkers.Die gaan nu maar naar andere landen toe,waar keurmeesters keuren die zo'n ras idd alleen maar via het boekje kennen en dan kan je echt niet goed keuren.

Niet dat ik nu zo hang aan keuringen.Maar het is wel zo dat als je naar 5 rasspecialisten gaat (liefst ook nog wat daarvan uit land van herkomst) met een hond en die haalt daar gemiddeld ZG ,dan kan je toch zeggen dat zo'n hond voldoet.

Jullie hebben je Bonitatie en daar kom je natuurlijk ook een heel eind mee.
Zou daar zeker ook aan meedoen als ikzelf een TsW had en wilde fokken.

Gr. Christa

p.s. en ik schrijf niet op de persoon hoor,is gewoon allemaal algemeen wat ik schrijf.Of jij nu net komt kijken of er al 10 jaar bij zit.
Xhrista jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org