Zurück   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

 
 
Themen-Optionen Ansicht
Alt 12-12-2009, 02:30 AM   #7
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
Benutzerbild von DanielZ
 
Registriert seit: Sep 2003
Ort: Łódź/Wielka Wieś
Beiträge: 900
DanielZ eine Nachricht über Skype™ schicken Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Standard

To czy pies jako szczenie będzie się zapowiadało na Championa czy nawet Iter.Championa jest trudne do określenia wręcz nie możliwe, a hodowców którzy twierdzą inaczej to bym szerokim łukiem omijał przynajmniej w rasie takiej ja CSV. Istnieją wady, które w żaden sposób nie przeszkadzają w życiu i normalnym funkcjonowaniu psa i to podkreślam nie przeszkadzają w normalnym życiu. Stanowią jednak problem tylko hodowlany żeby ich wada nie była powielana. Utworzenie osobnego działu gdzie takowe pieski były by umieszczane jest nie tylko informacją że można mieć rasowego pieska (jest sporo wilczaków, które nie są wystawiane i pewnie nie będą , a są w 100% zdrowe ) taniej i nie trzeba jechać do krajów sąsiednich po kundelka czy kupowanie czegoś w typie co okaże się że może i wygląda trochę jak wilczak tylko psychikę ma po całkiem innej rasie na którą wcale nie byliśmy przygotowani lub inne wady niekoniecznie znane.
Daje to również informację i obraz hodowcą jak i właścicielom reproduktorów jakich skojarzeń unikać lub czego można się spodziewać. Lepiej mieć świadomość niż być zaskoczonym (oby mile).
Dział ten wybiega również w przyszłość gdzie posiadanie rasowego psa daje dodatkowe przywileje ( nie istotne jest czy pies będzie Championem czy pieskiem na kolanka) jak tanie ubezpieczenie swojego pupila OC co np. jest już możliwe w oddziale Łódzkim. Być może na wzór Austrii i ubezpieczenie zdrowotne ,które jest dostępne tylko i wyłącznie dla psów rasowych.
DanielZ jest offline   Mit Zitat antworten
 


Forumregeln
Es ist dir nicht erlaubt, neue Themen zu verfassen.
Es ist dir nicht erlaubt, auf Beiträge zu antworten.
Es ist dir nicht erlaubt, Anhänge hochzuladen.
Es ist dir nicht erlaubt, deine Beiträge zu bearbeiten.

BB-Code ist an.
Smileys sind an.
[IMG] Code ist an.
HTML-Code ist aus.

Gehe zu


Alle Zeitangaben in WEZ +2. Es ist jetzt 12:00 AM Uhr.


.
(c) Wolfdog.org