Wróć   Wolfdog.org forum > Nederlands > Grootbrengen en karakter

Grootbrengen en karakter Een puppy grootbrengen, hoe te socialiseren, de meest voorkomende problemen met de TsW, hoe ze op te lossen

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-01-2010, 13:54   #1
loco
Non active.
 
Avatar loco
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Outside, walking the dog.
Postów: 2,873
Domyślnie Wanneer je doggie te muilkorven ??????

Ok heb er dan bij deze maar een ander topic van gemaakt .
Want er word geschermd met landen van oorsprong hebben ook hun doggie gemuilkorft dus het zal wel bij het ras horen ????

In landen van oorsprong hebben volgens mij de eigenaren van doggies de wettelijke plicht om hun doggie te muilkorven zodra deze met openbaar vervoer mee gaat.
Dus zodra je met je hond de trein, bus of metro in gaat moet je hond de muilkorf dragen.
Deze wet is er volgens mij ook in Oostenrijk, Polen en er zullen ongetwijveld meerdere landen zijn die deze wet hebben.
De honden van bv een Pavel, die zijn de muilkorf net zo gewend om te dragen als het dragen van een halsband .
En dit heeft dus niets met het ras te maken maar met de wet in het desbetreffende land .

Groette Martine.
__________________
Just treat stupid situations like a dog.....If you can't play with it or eat it.......
Then just piss on it and walk away .

Ostatnio edytowane przez loco ; 08-01-2010 o 14:04
loco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2010, 14:21   #2
Koos
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2003
Postów: 731
Domyślnie muilkorven

En niet alleen als je met het openbaar vervoer gaat maar sowieso wanneer je je in het publieke leven begeeft.

Het is inderdaad de wetgeving maar daarmee voorkom je wel dat er eventuele problemen ontstaan op wat voor manier dan ook.

Mens en dier zijn op die manier beschermd.

Letty
Koos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2010, 16:44   #3
Azazel
n00b
 
Avatar Azazel
 
Zarejestrowany: Sep 2003
Skąd: somewhere
Postów: 1,622
Domyślnie

Ik heb de muilkorf 2x gebruikt.

1x tijdens een bijeenkomst in Polen omdat het verplicht was bij een bepaald onderdeel.

En 1x een week of 2 om Shadow en Kyra aan elkaar te wennen. zie topic
Shadow had hem toen "even" nodig en was snel gewent aan het ding.

Maar het liefst gebruik ik de muilkorf natuurlijk helemaal niet.

Wanneer je doggie te muilkorven?
Als dat zoals bovenstaand verplicht is bij wet, of wanneer je dat als baas nodig acht.

Hoort het bij het ras.. : naar mijn mening niet, maar ik sta erom bekend dat ik het wel vaker mis heb. hehehe.

Gr,
Barry

Edit: topic link toegevoegd
__________________
Wie het oude niet eert, is het nieuwe niet weerd

Ostatnio edytowane przez Azazel ; 08-01-2010 o 18:37
Azazel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2010, 16:47   #4
jmvdwiel
Senior Member
 
Avatar jmvdwiel
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Postów: 1,061
Domyślnie

Mijn doggie is gemuilkorft als hij in de douche moet, voor mijn veiligheid en anders gaat het douchen echt niet lukken.

En mijn Doggie heeft een muilkorf om bij wandelingen met vreemde honden, niet tijdens de normale wandelingen.

Korf om is ongeacht of hij het wel of niet leuk vind, als ik het nodig vind dan krijgt hij er gewoon 1 om.. oh ja en ook als we vervelende dingen moeten doen anaalklieren leegmaken of tijdens het bloedprikken...
jmvdwiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2010, 18:26   #5
loco
Non active.
 
Avatar loco
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Outside, walking the dog.
Postów: 2,873
Domyślnie

M'n Jonghe heeft wel te verstaan 3 x een muilkorf om gehad .
Euhm 2 x tijdens Hoky's memorial in Pozna .
En 1 x toen m'n Jonghe 12 maanden was muilkorf om en in de houdgreep en afröntgen en het voordeel daarvan was dat ie niet onder een roes moest .

En voor zijn "Patsgedrag" heeft ie nog nooit een muilkorf om gehad .
__________________
Just treat stupid situations like a dog.....If you can't play with it or eat it.......
Then just piss on it and walk away .

Ostatnio edytowane przez loco ; 08-01-2010 o 18:30
loco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2010, 19:57   #6
Smokey
Angel en Bachata,Luna
 
Avatar Smokey
 
Zarejestrowany: Oct 2004
Skąd: Roosendaal
Postów: 519
Domyślnie

Ik heb Bachata en Angel af en toe hun muilkorf om gedaan afgelopen Juni bij de Wauw in Friesland.
Ik was samen met mijn jongste zoon daar,heb het puur ter voorkoming gedaan.
Er waren erg veel wolfhonden.
Ik ken Bachata,die kan erg uitdagen ,daar reageren mijn reuen dan ook weer op.
Bachata heeft er ook een handje van als ze vast aan de lijn ligt en er komt een vreemde hond snuffelen dan is ze daar helemaal niet van gediend en hapt.
Op deze manier was het voor iedereen gewoon ontspannen.
__________________
Groetjes Wilma
Smokey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2010, 20:52   #7
annomon
Junior Member
 
Avatar annomon
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: zuidoost Friesland
Postów: 184
Domyślnie

Ik vind het sowieso geen probleem om een muilkorf te gebruiken als een situatie zich daartoe leent. En ook als het verplicht zou worden, zou ik daar totaal geen moeite mee hebben. In de Oost Europese landen hebben ze van die handige 'winkelwagen-modelletjes' ... Die zijn geweldig, want dan kunnen ze toch gewoon vrijuit hijgen enzo, want dat is natuurlijk wel een crime met die muilkorven die hier worden verkocht; ze kunnen nauwelijks hun bek opendoen.

Ik vind het absoluut niet 'stoer' om er prat op te gaan dat "mijn hond dat niet nodig zou hebben", want een hond is een dier en kan daarom in uitzonderlijke gevallen met een onvoorspelbare reactie komen. 'Mijn hond doet dat niet' is net zo geloofwaardig als dat je kinderen zeggen niet te blowen terwijl ze in de achtertuin van die prachtige exotische planten hebben gezet en ineens 'groene vingers' blijken te hebben.

Ik vind het wel jammer dat de gemiddelde Nederlander heel spastisch reageert met het zien van een gemuilkorfde hond, daar allerlei volslagen foute conclusies aan verbindt en er vervolgens met een ENORME boog omheen gaat (terwijl juist DAN zo'n hond niks kan uitrichten ).

Als de muilkorf in het openbaar verplicht zou zijn, heb je sowieso veel minder incidenten, ook tussen honden onderling. In de huidige situatie in Nederland loopt het uit de klauw als jouw hond wel een muilkorf heeft, en dat kleine, hysterisch keffende, agressieve tering-ettertje van de hoek dat niet heeft. Jouw hond kan dat ettertje met gemak in 1 schudbeweging naar de hondenhel (daar hoort zo'n ettertje imo, en zeker niet in de hondenhemel) helpen, maar dat etter veroorzaakt alleen maar vreselijke wonden bij jouw hond. Jouw hond wordt vervolgens door de hele buurt en de politie aan de schandpaal genageld, terwijl hij niets anders heeft gedaan dan zijn natuur gevolgd, namelijk het uitschakelen van een misvormd, uiterst schadelijk en psychopatisch misbaksel.

(... zo hehe, dat lucht effe op, haha ... wij worden in ons dorp omringd door dit soort verknipte spelingen der natuur ... Ze hebben hier hele nesten van die ellende gefokt, en ik denk dat de nieuwe eigenaren er geld bij kregen als ze zo'n kreng namen)

Maar alle gekheid op een stokje ... ik denk dat als honden er gewoon mee opgroeien, er niks mis mee is om de muilkorf gewoon in het openbaar te verplichten.

Maar ja, probeer eens een muilkorf om de snuit (huh, waar dan) van een Engelse Bulldog heen te vouwen ... of om zo'n platgemept koppie van een pekinees/chizuzu/hatschi...-of-zoiets ...

Nou ja, even terug naar waar het om ging: ik heb een snuitje vaak bij me, maar gebruik 'm weinig. Maar bij de dierenarts, het douchen, etc. is het vaste prik, want meneer wil dan nog wel eens hardhandig zijn protest duidelijk maken, en dergelijke discussies ga ik gewoon niet met hem aan. Dan is het "1 keer protest?" Gelijk snuitje om. Simpel en effectief.

Groet,
Monique
__________________
annomon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2010, 21:59   #8
jmvdwiel
Senior Member
 
Avatar jmvdwiel
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Postów: 1,061
Domyślnie

Zo denk ik er dus ook over , maar misschien komt dat omdat de hond uit vergelijkbare lijnen komt?

Barry heeft trouwens een windhondenkorfje om http://www.greyhoundmegastore.com/gr...zzle-1032.html , die vind ik ideaal, maar dat is ook andere discussie , en voor die kortsnoeten zijn ook prima plastic korfjes te krijgen hoor

gevonden http://www.dog-muzzle-store.com/inde...ed1b2a6c844a6d


groetjes judith
[quote=annomon;

Nou ja, even terug naar waar het om ging: ik heb een snuitje vaak bij me, maar gebruik 'm weinig. Maar bij de dierenarts, het douchen, etc. is het vaste prik, want meneer wil dan nog wel eens hardhandig zijn protest duidelijk maken, en dergelijke discussies ga ik gewoon niet met hem aan. Dan is het "1 keer protest?" Gelijk snuitje om. Simpel en effectief.

Groet,
Monique[/quote]

Ostatnio edytowane przez jmvdwiel ; 08-01-2010 o 22:29 Powód: linkje gevonden
jmvdwiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2010, 23:45   #9
Smokey
Angel en Bachata,Luna
 
Avatar Smokey
 
Zarejestrowany: Oct 2004
Skąd: Roosendaal
Postów: 519
Domyślnie


Angel met muilkorf op het afgelopen wolfhondenweekend.


Bachata

Ze kunnen er ook gewoon mee drinken,met eten deed ik ze uit.
Was dus ter voorkoming van bijten naar andere honden.
Nog nooit nodig gehad bij een dierenarts of om te douchen bij ze.
__________________
Groetjes Wilma
Smokey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 12:46   #10
loco
Non active.
 
Avatar loco
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Outside, walking the dog.
Postów: 2,873
Domyślnie

Cytat:
Napisał Smokey Zobacz post
Was dus ter voorkoming van bijten naar andere honden.
Nog nooit nodig gehad bij een dierenarts of om te douchen bij ze.
Ik kan me goed voorstellen dat je je hond muilkorft om het beschadigen van andere honden te voorkomen.
Ik kan me ook nog heel goed voorstellen dat je je hond muilkorft om het beschadigen van andere mensen te voor komen.
Maar de dag dat ik me hond moet muilkorven om te voor komen dat ie mijzelf beschadigd is denk ik de dag dat het goed fout zit met de verhouding tussen mij en me doggie .
Maar dat is mijn beperkte en bizarre gedachtegang .

Groette Martine.
__________________
Just treat stupid situations like a dog.....If you can't play with it or eat it.......
Then just piss on it and walk away .
loco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 12:55   #11
Azazel
n00b
 
Avatar Azazel
 
Zarejestrowany: Sep 2003
Skąd: somewhere
Postów: 1,622
Domyślnie

Cytat:
Napisał loco Zobacz post
Maar dat is mijn beperkte en bizarre gedachtegang .
Deze keer niet Martine... deze keer niet.. hahahahaha.
Of ik moet ook een beperkte en bizarre gedachtengang hebben..

Oeps.. nou begin ik te twijfelen.

Gr,
Barry
__________________
Wie het oude niet eert, is het nieuwe niet weerd
Azazel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 13:05   #12
loco
Non active.
 
Avatar loco
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Outside, walking the dog.
Postów: 2,873
Domyślnie

Cytat:
Napisał Azazel Zobacz post
Oeps.. nou begin ik te twijfelen.
Gr,
Barry
Je hebt 2 TSW's, dat zegt toch genoeg ??
hihiih en dat in combi met een mech !!
__________________
Just treat stupid situations like a dog.....If you can't play with it or eat it.......
Then just piss on it and walk away .
loco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 15:00   #13
annomon
Junior Member
 
Avatar annomon
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: zuidoost Friesland
Postów: 184
Domyślnie

Ik vind het geen schande als je hond de dierenarts niet aardig meer vindt na een zeer pijnlijke, doch echt noodzakelijke behandeling. Voor een enting e.d. was het voor die tijd idd niet nodig, nee. Als het douchen om een voor mij volstrekt onduidelijke reden een heel heftige associatie oproept ... tja, er zijn natuurlijk tsjechen die alles aan hun lijf best vinden van hun baas. En zo'n lobbes-temperament heeft die van ons dus duidelijk niet. En dat kan inderdaad in de lijn zitten, zoals Judith al suggereerde.

@ Martine en Barry: wees blij dat jullie van die braveriken hebben. Ik heb niet naar de afstamming gekeken, maar komt de lijn van jullie honden niet uit Slowakije?

Maar hoe dan ook, het is voor mij geen reden om te denken dat er iets vreselijk mis met hem is. Ook binnen 1 paardenras kun je enorme temperament verschillen tegenkomen. Zelfs mijn schotse collie (in mijn grijze verleden) was na een vreselijk pijnlijke ingreep als pup bij de dierenarts daar niet meer normaal naar binnen te loodsen.

Groeten,
Monique
__________________
annomon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 15:05   #14
kobesen
Erfelijk aangeboren Bitch
 
Avatar kobesen
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Arnhem
Postów: 1,272
Domyślnie

Nou nee hoor Martine, dan ben ik dus ook beperkt in mijn gedachtes.
Je hebt gelijk .

groetjes Kim
__________________
Het product van je eigen denken, is je omgeving!
(citaat Maurice Oosterhof zie www.spoorzoeken.net)
'Spoorzoeken, leven is mensenwerk' COACHBOEK VAN HET JAAR 2012!!!!!!!
kobesen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 15:15   #15
Azazel
n00b
 
Avatar Azazel
 
Zarejestrowany: Sep 2003
Skąd: somewhere
Postów: 1,622
Domyślnie

Hoi Monique,

Als jij het prima vind dat je de hond moet muilkorven om hem te douchen, dan is dat toch helemaal niet erg.

Verder hebben lijnen hier niet zoveel mee te maken mijninziens.
Het omgaan met water kun je een hond gewoon leren. Ik denk niet dat in de "genen" van een hond ingeprent staat dat douchen betekent: Baas bijten of gaan lopen rotzakken.

Ik weet zeker dat ook jij jou hond kunt leren douchen zonder dat hij gaat lopen verrekken.(misschien wel met behulp van een muilkorf)

Verder vind ik het niet normaal als een hond de eigenaar bijt en de eigenaar daarom de hond een muilkorf om moet doen. Maar das ook maar mijn simpele mening.

Gr,
Barry
__________________
Wie het oude niet eert, is het nieuwe niet weerd

Ostatnio edytowane przez Azazel ; 08-02-2010 o 16:29 Powód: Aaname gemaakt: dacht dat de hond de eigenaar greep tijdens het douchen, wat niet waar blijkt te zijn.
Azazel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 15:25   #16
kobesen
Erfelijk aangeboren Bitch
 
Avatar kobesen
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Arnhem
Postów: 1,272
Domyślnie

Cytat:
Napisał Azazel Zobacz post
Hoi Monique,

Als jij het prima vind dat je de hond moet muilkorven om hem te douchen omdat ie je anders pakt, dan is dat toch helemaal niet erg.

Ik vind dat niet normaal (mening), maar als jij ermee kunt leven zie ik het probleem niet. Ieder heeft zijn eigen manieren om dingen te doen.
Volgens mij was dat Judith en niet Monique. Of ik ben gek, kan natuurlijk ook . Zou mij ook niet verbazen hehehe.
__________________
Het product van je eigen denken, is je omgeving!
(citaat Maurice Oosterhof zie www.spoorzoeken.net)
'Spoorzoeken, leven is mensenwerk' COACHBOEK VAN HET JAAR 2012!!!!!!!
kobesen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 15:28   #17
annomon
Junior Member
 
Avatar annomon
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: zuidoost Friesland
Postów: 184
Domyślnie

Mijn hond 'pakt me niet', en dat heb ik ook nergens geschreven. maar een lekke doucheslag is ook niet alles ... begrijp je het misschien nu? en ik geloof ook niet dat mijn hond mijn arm niet kan onderscheiden van de doucheslang.
__________________

Ostatnio edytowane przez annomon ; 08-02-2010 o 15:36 Powód: ik had de titel niet gelezen ...
annomon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 15:30   #18
Azazel
n00b
 
Avatar Azazel
 
Zarejestrowany: Sep 2003
Skąd: somewhere
Postów: 1,622
Domyślnie

Cytat:
Napisał kobesen Zobacz post
Volgens mij was dat Judith en niet Monique. Of ik ben gek, kan natuurlijk ook . Zou mij ook niet verbazen hehehe.
Jij bent gek... effe reactie 7 lezen ...laatste alinea.

Gr,
Barry
__________________
Wie het oude niet eert, is het nieuwe niet weerd
Azazel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 15:32   #19
Azazel
n00b
 
Avatar Azazel
 
Zarejestrowany: Sep 2003
Skąd: somewhere
Postów: 1,622
Domyślnie

Cytat:
Napisał annomon Zobacz post
jajaja ... pfff
maar ging het hier niet om een muilkorf in de openbare ruimte? is het een idee om maar weer on-topic te gaan?

Nee hoor, het ging om: wanneer je doggie te muilkorven. Er staat geen "openbare ruimte" beschreven. We zijn dus gelukkig on-topic gebleven.

Gr,
Barry
__________________
Wie het oude niet eert, is het nieuwe niet weerd
Azazel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2010, 15:32   #20
kobesen
Erfelijk aangeboren Bitch
 
Avatar kobesen
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Arnhem
Postów: 1,272
Domyślnie

ja laat maar, zijn Monique EN Judith die bij douchen korfje nodig hebben. Ben half gek lol.

Nee das idd geen schande.
Ik heb hem gelukkig niet nodig. Heb vanaf begin af aan Denzel als ie gromde dat ie niet wilde, bij kop en kont gepakt en hem letterlijk de douche in gesodemieterd.
Jullie zullen dat vast ook gedaan hebben. Kan me niet voorstellen van niet. Ik heb waarschijnlijk gewoon mazzel dat ie van mij nergens tegen in gaat. Ook niet bij de DA. Bij het snijden in zijn poot begon ie te miepen en haalde uit naar de DA. Niet om te bijten, maar om te likken. Sukkel van een hond. Behalve als de DA een man is. Dan had ie waarschijnlijk wel lucht gehapt.
__________________
Het product van je eigen denken, is je omgeving!
(citaat Maurice Oosterhof zie www.spoorzoeken.net)
'Spoorzoeken, leven is mensenwerk' COACHBOEK VAN HET JAAR 2012!!!!!!!
kobesen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:57.


.
(c) Wolfdog.org