Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-02-2011, 12:39   #1
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=mellorn;357752]u nas to urcite levneji vyjde. Prokrmim tak plus,minus 500 kc.Mam ale fenu,ktere musim hlidat vahu,takze kdyby to byl zdravy samec,prozere urcite vic. Ale porad nejsem na cene za ultrapremiove granule. Jine bych ji nekupovala.Minuly tyden jsem byla v kureci masne a za 6 velkych hrebtu,kilo srdicek a kruti krk jsem dala 160 kc a jeste v mrazaku maso mam.

No jo, když ona moje potvora má ráda hovězí přední s kostí, to se pak nesmim divit
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2011, 13:17   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Růstové stimulátory jsou ve všech třech směsích pro brojlery, jen v té poslední, která se krmí posledních 3-5 dní před porážkou je jich prý (!!) míň. Ale v dnešní době, kdy je humus ve všem, nejen v krmení pro zvířata, opravdu až zas tak nevěřím . Jako nevěřím, že to ve výkrmně vždycky vyjde tak, že jim BR2 (tedy ta předposlední směs) vyjde tak, aby se dokrmila 5 dní před porážkou.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2011, 13:39   #3
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

nalezla jsem web barfujeme.cz,kde je nabidka bio skeletu apod....doma to prozkoumam,mozna to nebude zase tak hrozne drahy jako pro lidi.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2011, 14:00   #4
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Ja krmim 2x denne,krmna davka je okolo 600gr,ale mam feny dost tluste hlavne Andromedu ,ktere je 6 let.Kolik vy toho davate?
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2011, 14:14   #5
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no asi takky tak.Arwen neni tlusta,ale je mala a jde to na ni dost videt,kdyz trosku pribere,tak kvuli kyclim se ji snazim drzet stihlou. Ale neni vyhubla,to bych asi nesnesla tejrat zvire hlady,aby tady byla o rok dyl.ale kdyz dostane ucho nebo morkovou kost,tak ji to neodectu z davky,to ma na prilepsenou.Ale stejne se tvari,ze ji tim hladem tejram,zrala by furt a a jakekoliv mnozstvi. Kdyz nema chut,zacinam se bat,ze ji neco je spis se snazim,aby kdyzt tak shodila pohybem.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2011, 14:56   #6
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by SARKA View Post
Ja krmim 2x denne,krmna davka je okolo 600gr,ale mam feny dost tluste hlavne Andromedu ,ktere je 6 let.Kolik vy toho davate?
Držím se u dospělého psa +- do 1kg krmení - pokud není v extrémní zátěži. Klasicky ráno masité kosti - 350-500g - jak to vyjde. a večer 400g směsi (maso, vnitřnosti, zelenina, ovoce atd.)+ když mrzne/nebo zátěž hodně 100-200g přílohy (rýže,těstoviny).

Takže bych řekla že ty 2-3% tělesné hmotnosti přesně odpovídají (u nás -cca40kg - 800-1200g krmiva). (A počítala bych výslednou hmotnost které chci dosáhnout - takže jestli chci zhubnout fenu na 35kg - KD vychází 700 - 1050g krmiva denně.)

Last edited by Elsia&Benjamin; 10-02-2011 at 21:34.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2011, 19:26   #7
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak jsem to zkusila a objednala jsem celkem 7 kg biomasa plus nejake susene usi.Bude to mit asi na 14 dni,takze pokud bych se vykaslala na velkochovy a chtela bych krmit timto,tak jsem financne na cene tech ultrapremiovych granuli cca 1300 mesic.No pekny
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2011, 20:16   #8
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
tak jsem to zkusila a objednala jsem celkem 7 kg biomasa plus nejake susene usi.Bude to mit asi na 14 dni,takze pokud bych se vykaslala na velkochovy a chtela bych krmit timto,tak jsem financne na cene tech ultrapremiovych granuli cca 1300 mesic.No pekny
Kde se dá objednat biomaso pro pejsky? Že bychom taky objednali, ale po menších dávkách, takové 3-4 kg bychom snad nějak uskladnili
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org