Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-11-2006, 17:23   #3
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by Przemek

Ale chyba najważniejszym i ostatecznym kryterium doboru są nie tyle układy, co raczej przyjaźnie. Nigdy nie pozwoliłbym kryć swojemu psu suki hodowcy, którego nie lubię i z którym nie chcę mieć kontaktu, bo jednak wspólne szczeniaki, to coś więcej niż "krycie za kasę".
Oj, gdybym tylko to zacytowała.....
Ale jesteśmy dorosłymi ludźmi i podejrzewam, że akurat tutaj myślimy podobnie
Spradź:
Ja, gdybym miała profesjonalnie podejść do wyboru reproduktora dla suki, sprawdziłabym ich rodowody, wyniki prześwietleń, popatrzyłabym, czy psy pasują do siebie (czy nie ma dużego ryzyka kumulowania się wad; czy jest szansa, że po prostu dadzą wilczaki jak najbardziej zgodne ze wzorcem).
Rzucę okiem na charakter, a jakże - ale akurat wg. mnie ilość zdanych egzaminów mówi o tym w sposób niepełny. Na końcu popatrzę, czy z właścicielem psa można normalnie porozmawiać. Bo jeśli nie, to.... rep dla mnie nie istnieje - nie chcę mieć kontaktu z paranoikiem mimo, że ma najpiękniejszego psa na świecie.

Jeśli zgłosiłby się do mnie właściciel stworzenia, z którego - moim zdaniem - nic przyzwoitego nie wyrośnie w połączeniu z moim psem - to po prostu odmówiłabym. Mój pies nie musi kryć wszystkiego, co ma 4 nogi, bo to nie o to chodzi.

Powyższe warunki mają różną "wagę", ale muszą być spełnione wszystkie.
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org