Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-07-2012, 22:12   #61
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Wystarczy podejsc i zagadac, na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 22:19   #62
kaha
Junior Member
 
kaha's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Tczew
Posts: 12
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Wystarczy podejsc i zagadac, na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi
szczerze, to mam nadzieję na załapanie się w końcu na jakiś Trójmiejski spacer weekendowy, tylko zawsze coś wypada
ale mam nadzieję że w końcu uda mi się dopasować jakiś termin do Was
kaha jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 22:21   #63
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Mnie sie juz odechcialo
Bęc, następny odpadł....

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Mam nadzieje ze spojrzenie sedziow sie zmieni (...) bo (...) jakie wtedy psy nam zostana
Raczej nie zmieni. Raczej będzie jeszcze bardziej fantasto-ewoluować.
I co będzie na wystawach?
Jak skomentował >pawmagdul< notę swojego i pewnego drugiego psa: "NUDA"......
Bo Hodowcy i Opiekunowie z dobrymi psami wymiękają gdy widzą, że laury zbiera "paździerz"...


...
Gdy pomyślę, że muszę odbębnić parę wystaw z Ozzy-ikiem, to mnie mdli......
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 23:14   #64
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by kaha View Post
(Grudziądz-te akurat zapożyczone i Dobre Miasto-te już moje), jak tylko znajdę chwilkę żeby obrobić to mogę wrzucić, gdyby ktoś był zainteresowany
Ja jestem zainteresowana Szczególnie Dobrym Miastem, bo nie mam żadnej fotki z tej wystawy.
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 23:38   #65
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
I dzieki, naprawde doceniam mile slowa, wiecej dla mnie znacza niz taka wystawa. Mam nadzieje ze spojrzenie sedziow sie zmieni i w koncu rusza tylek by przeczytac wzorzec, bo naprawde przyszli wlasciciele wilczakow machna na te wystawy reka i jakie wtedy psy nam zostana.
ALE "TAMTYM" wlasnie to chodzi!!!! O to, aby dobre psy poznikaly z wystaw!!! I zostal jeden slyszny typ "Polski Owczarek Wilczurowaty".
I nikt nie bedzie zerkal, ze NIGDZIE w Europie takie psy jak te ostatnio promowane w PL nie maja szans. Ze zainteresowanie zagranicznych hodowli tym naszym niesamowitym unikalnym osiagnieciem polskiej hodowli CsW jest ZEROWE. Nikogo nie interesuje, ze pol Europy nabija sie z wynikow naszych wystaw. Dla niektorych liczy sie wylacznie to, ze wygrywa ich pies, ktory nie mialby ABSOLUTNIE zadnych szans, gdyby sedziowie trzymali sie wzorca, czy zdrowego rozsadku i oceniali "na wyglad wilka".
avgrunn, tu nie chodzi o RASE - to tych osob kompletnie nie interesuje. To oni chca blyszczec - nie chodzi o psy, ale o zwykle ludzkie parcie na szklo.
O durne ambicje jednej czy dwoch hodowli. O hodowcow, ktorym skoro nie udalo sie wyhodowac dobrych TYPOWYCH wilczakow to postanowili wypromowac to co maja...

Sluchaj, dlugo promowalismy rase w Polsce - na nasze zaproszenie pojawialy sie w PL na serio czolowe psy tej rasy. A sedziowie mieli szanse zobaczyc i przekonac sie jak ma wygladac typowy wilczak. Popytaj "starych" wystawcow np. o ogony - NIE BYLO Z TYM ZADNEGO PROBLEMU!!! Wrecz przeciwnie - kazdy wiedzial, ze wilczak powiewa ogonem jak choragiewka. Zobacz ile wygral taki Juzio, ktorego wysoko noszony ogon byl znakiem rozpoznawczym. Poziom sedziow byl na serio wysoki....

To co sie ostatnio dzieje zaczelo sie jakies dwa lata temu. To nie jakas choroba wsrod sedziow - jakas pomrocznosc, ktora ich dopadla i pozapominali nagle jak ma wygladac wilczak. Powodow nie szukaj wsrod sedziow - to cale bagienko pochodzi z naszego wilczakowego swiatka. Zobacz, kto zyskuje na promowaniu psow o owczarkowatych glowach/budowach. Kto zyskuje na gnebieniu psow o dobrych charaktach obiawiajacvych sie wysoko noszonymi ogonami.... I masz odpowiedz....

Ja mysle, ze nad tym powaznie powinien pomyslec powstajacy klub. Zaprosic Hartla (o ile sie da - jak nie do przetlumaczyc jego komentarze do wzorca), zaprosic Rosika (jak nie to patrz wyzej). Jest tez Sona Bognarowa i Oskar Dora. Czesc z nich jak nic da sie zaprosic i chetnie zrobi wieksze szkolenie dla sedziow o tym co dokladnie mowi wzorzec. To zakonczylo by gadanie, ze "Margo promuje wlasny typ, a my mamy wlasny", a sedziowie mieliby szanse uslyszec wreszcie jasno od ludzi, ktorzy ta rase budowali, ze wilczak to wcale nie jest taki brazowo-szary ONek. I moze zobacza jaki kit sie im ostatnio wciska jesli chodzi o "wlasciwy typ wilczaka"....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2012, 23:55   #66
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Lokata 4, ocena bdb, opis: prawie sredni, o db proporcjach, glowa jeszcze mlodziezowa, grzbiet nie w pelni zwiazany, konczyny db katowanie, tylne nieco zbiezne, umiark. energiczne chody, typowa szata.
To ja ci to przetlumacze:
"o db proporcjach" - jest z krotki, bo ma format wilczaka, gdyby mial owczarka to proporcje bylyby doskonale

"glowa jeszcze mlodziezowa," - ma typowa glowe czechoslowackiego wilczaka, ktora jest prawidlowa w wyrazie. "Niestety" nie jest to glowa ciezka, o kwadratowych liniach i owczarkowatym wyrazie. Mlodziezowa, bo Uro nie ma wadliwych obwislych warg, ktore wedlug owczarkowcow nadaja CsW samczego wyrazu....

"grzbiet nie w pelni zwiazany" - coz, moze przelewala mu sie siersc na grzbiecie....

"konczyny db katowanie" - Uro ma typowe konczyny, gdyby mial takie jak ONek to dostalby "doskonale katowanie"

"tylne nieco zbiezne" - Uro biega w sposob charakterystyczny dla rasy - wiec ZBIEZNIE. Oznacza to, ze nie biega jak owczarek, ktory nogi prowadzi rownolegle.

"umiark. energiczne chody" - czyt. nie biega jak owczarek, ktory mocno i daleko wyrzuca lapy, ale porusza sie jak WILCZAK. W 100% umierkowny sposob.



Napisalas, ze klase (i wszystko) wygral Ellander. No to masz odpowiedz. Sedzia, ktory wybiera taki typ wilczaka W ZYCIU nie doceni dobrze zbudowanego CsW o wilczej budowie i wyrazie glowy... Przykro mi....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 00:10   #67
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Napisalas, ze klase (i wszystko) wygral Ellander. No to masz odpowiedz. Sedzia, ktory wybiera taki typ wilczaka W ZYCIU nie doceni dobrze zbudowanego CsW o wilczej budowie i wyrazie glowy... Przykro mi....
Mnie tez, ale sobie to jakos wynagrodzimy chyba nie byly nam nigdy wystawy pisane, choc naprawde chcialam, najwyrazniej Urciowy jest stworzony do innych celow i sie w najblizszych miesiacach okaze czy je odnalezlismy czy musimy szukac dalej. A w miedzyczasie bedziemy sie towarzysko pojawiac na okolicznych wystawach i bedziemy zwracac na siebie uwage Smrodziach lubi robic zamieszanie

Last edited by avgrunn; 17-07-2012 at 00:12.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 09:43   #68
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Ja mysle, ze nad tym powaznie powinien pomyslec powstajacy klub. Zaprosic Hartla (o ile sie da - jak nie do przetlumaczyc jego komentarze do wzorca), zaprosic Rosika (jak nie to patrz wyzej). Jest tez Sona Bognarowa i Oskar Dora. Czesc z nich jak nic da sie zaprosic i chetnie zrobi wieksze szkolenie dla sedziow o tym co dokladnie mowi wzorzec.
A może teraz warto by poprosić "Ojców Założycieli" o przekazanie do ZKwP przetłumaczonego wzorca /wiem, że mają wzorzec, ale można by zaznaczyć, że obecna sytuacja wskazuje na "pomroczność" u co poniektórych.../. Można by do niego dołączyć zdjęcia psów do tej pory nagradzane i przedstawić na zdjęciach psy "przegrane", bo nieprawidłowo ocenione.....I "jechać" nazwiskami sędziów -jakoś mam wrażenie, że z tymi nazwiskami "zrobi się" dziwna "prawidłowość"/reguła....
A może warto by było, aby osoby mające wzorcowe wilczaki zaczęły po wystawie pisać zażalenia do ZKwP na nieprawidłowe oceny /i też zdjęcia i fragmenty z wzorca/.... /Ale taką "akcję" trzeba by organizować "hurtowo" -pojedyncze pisma nic nie zdziałają/.
.....................
Smrodziach da sobie radę i bez wystaw -jak nie jeden prawidłowy-wzorcowy wilczak omijający szerokim łukiem ten "szoł" /jak my, na przykład/
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 09:59   #69
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
A może warto by było, aby osoby mające wzorcowe wilczaki zaczęły po wystawie pisać zażalenia do ZKwP na nieprawidłowe oceny /i też zdjęcia i fragmenty z wzorca/.... /Ale taką "akcję" trzeba by organizować "hurtowo" -pojedyncze pisma nic nie zdziałają/.
Polecam lekturę regulaminów-to jest niemożliwe z założenia. Poza tym sorry-ale to nam się WYDAJE, że nasz (lub zaprzyjaźniony) niuniuś jest chodzącym wzorcem. Dlatego właśnie werdykty sędziowskie są niepodważalne i zostało to zapisane. Każdy, kto jedzie na wystawe powinien byc tego świadomy, a jeśli praca sędziego nam się nie podoba-po prostu drugi raz do niego nie jedziemy. A protest (płatny!) możemy złożyć na uchybienia formalne, nie na wydane oceny.


11. Wszelkie protesty i roszczenia, z wyjątkiem werdyktu sędziego (rozdział III pkt 13: Werdykt sędziego dotyczący oceny i lokaty jest ostateczny. Wystawcy nie przysługuje prawo odwołania
się od tej decyzji.), należy przedstawić
na piśmie i złożyć kaucję w wysokości 100 zł w sekretariacie wystawy. Jeżeli po sprawdzeniu okażą
się one nieuzasadnione, kaucja przypadnie organizatorowi wystawy. W przeciwnym razie następuje
zwrot kaucji i zadośćuczynienie w postaci zwrotu opłaty za zgłoszenie psa na wystawę.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 17-07-2012 at 10:05.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 10:30   #70
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Polecam lekturę regulaminów-to jest niemożliwe z założenia.
Napisałaś oczywistą oczywistość : każdy, kto chociaż raz był na wystawie ten regulamin czytał i krew go zalała /bo m.in. znowu mowa o bezzwrotnej kasie/.
Chodzi o coś zgoła innego: chodzi o ILOŚĆ zażaleń. Jeśli będzie ich bardzo dużo, problem będzie istniał -nie da się go "zamieść pod dywan" i traktować jako "tajemnicę Poliszynela".....
I wtedy Klub może słać oficjalne pisma z >podkładkami<...

...
/Wszystko da się przeprowadzić "urzędowo" -to tylko kwestia determinacji i "upierdliwości" w molestowaniu "urzędników" /
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 10:39   #71
Welkoscyrz
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Sulmin k/Gdańska
Posts: 105
Default

Dołożę swoje wyniki: kl.pośrednia Celmin Welkoscyrz ocena doskonała, lok.2.
W młodzieży: debiutująca Doka Welkoscyrz ocena doskonała Zw.Młodzieży i Duz Welkoscyrz ocena doskonała Zw.Młodzieży. W porównaniu rodzeństwo "walczyło" o Najlepszego Juniora - wygrał Duz. Maleństwa i ich Pańcie super się spisały. Białka Welkoscyrz w kl.otwartej cudowna jak zwykle ocena doskonała CWC.
Welkoscyrz jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 10:49   #72
Welkoscyrz
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Sulmin k/Gdańska
Posts: 105
Default

I kilka zdjęć z wystawy w Gdyni:
































Welkoscyrz jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 10:55   #73
Welkoscyrz
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Sulmin k/Gdańska
Posts: 105
Default

























Welkoscyrz jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 11:08   #74
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Napisałaś oczywistą oczywistość
Oczywiście! Skoro apelujesz o rzecz hmm...mało sensowną:
Quote:
Napisał Bura
A może warto by było, aby osoby mające wzorcowe wilczaki zaczęły po wystawie pisać zażalenia do ZKwP na nieprawidłowe oceny /i też zdjęcia i fragmenty z wzorca/.... /Ale taką "akcję" trzeba by organizować "hurtowo" -pojedyncze pisma nic nie zdziałają/.


KLUB może sobie PRÓBOWAĆ, zapraszać, rozsyłać i co tam jeszcze wymyśli. Bez wielkich nadziei na sukces, bo taka jest jego mało znacząca (wobec ZKwP) rola. Nie przeceniajmy jej. Natomiast prywatne zażalenia na werdykt sędziego są naprawdę mało poważne i zdecydowanie bez szans na rozpatrzenie.
Paru wilczakowców robi papiery sędziowskie-za parę lat NA PEWNO coś się zmieni (w obu kierunkach ) - to taki folklor. I istnieje w każdej rasie.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 11:16   #75
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Żeby było sprawiedliwie dla wszystkich: KAŻDA ciut starsza hodowla czw ma 'swoich' sędziów, u których choćby nie wiem co, to swoje ugra. I to zarówno sędziów wystawowych, jak i bonitacyjnych. Dlatego specjalnie bym się nie oburzała, bo układy i sympatie nie patrzące na wzorzec-dotyczą wszystkich stron (jak akurat pójdą po drodze ze wzorcem, to fajnie, ale w takich przypadkach prędzej będzie to przypadek). A zasada Kalego, jak wiemy-nie jest specjalnie OK
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 12:47   #76
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Ja napisałam:
-"A może warto by było, aby osoby mające wzorcowe wilczaki zaczęły po wystawie pisać zażalenia do ZKwP na nieprawidłowe oceny"
-"chodzi o ILOŚĆ zażaleń. Jeśli będzie ich bardzo dużo, problem będzie istniał -nie da się go "zamieść pod dywan" i traktować jako "tajemnicę Poliszynela"....."
Ty napisałaś:
-"Wszelkie protesty i roszczenia, z wyjątkiem werdyktu sędziego (rozdział III pkt 13: Werdykt sędziego dotyczący oceny i lokaty jest ostateczny. Wystawcy nie przysługuje prawo odwołania
się od tej decyzji.), należy przedstawić
na piśmie i złożyć kaucję w wysokości 100 zł w sekretariacie wystawy. Jeżeli po sprawdzeniu okażą
się one nieuzasadnione, kaucja przypadnie organizatorowi wystawy. W przeciwnym razie następuje
zwrot kaucji i zadośćuczynienie w postaci zwrotu opłaty za zgłoszenie psa na wystawę.
"
-"Skoro apelujesz o rzecz hmm...mało sensowną"

1.Nie apeluję /???/, zastanawiam się wg zasady "kropla drąży kamień" -napisałam >>może<<
2.Nie oczekuję, że zażalenia dokonają zmian w werdyktach, lecz by zaistniał i był widoczny problem globalny zauważalny nawet dla niedowidzących.....
3."Mało sensowne" jest nasze bierne czekanie i akceptacja fałszu przy jednoczesnym głośnym pomstowaniu na forach -sędziowie czytają to z drwiącym uśmieszkiem i komentarzem "możecie nam naskoczyć".....

......................
Ładne zdjęcia:
Quote:
Originally Posted by Ola.L View Post


Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 12:57   #77
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Dziekujemy za zdjecia, naprawde fajne, najbardziej mi sie podoba to z jezorem :

avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 13:02   #78
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ok, rozumiem. Wyjaśnione. Tylko spójrz na to w ten sposób: skoro z zasady ZKwP wyklucza zażalenia na werdykty sędziego, to zgodnie z procedurą, nawet ich milion nie zostanie rozpatrzony. Dodatkowo (i nie wiem czy przypadkiem, nie celowo) takie ewentualne zażalenia są płatne. To warunek zaporowy. Bo co innego naskrobać zażalenie w gniewie i oburzeniu, a co innego wyskoczyć ze stówki (przy średnich kosztach wyjazdowych wystawy ok 300-500 zł), bez wielkiej nadziei na sukces.Praktyka zresztą jest taka, że pospolite ruszenie bywa atrakcyjne, gorzej, gdy wiąże się z kosztami
Z założenia i definicji sędzia ma być profesjonalny i niezawisły, dlatego (też w założeniu) płacimy za profesjonalną ocenę fachowca - po to w końcu jeździmy na wystawy i dlatego procedura zostania sędzią nie jest ani prosta, ani krótkotrwała. A że życie pokazuje, że jest 'jak zwykle' - cóż, obawiam się, że zgrzytając zębami musimy się z tym pogodzić. Obserwowałam w kilku rasach zjawisko, że kiepskiego sędziego się bojkotowało - i tu IMHO jest pole do popisu dla klubu (BTW Legionowski oddział po przedwystawowych protestach potencjalnych wystawców potrafił sędziego wymienić dla danej rasy).
Bo związek liczy pieniądze-jeśli koszt sędziego przewyższa wpływy od wystawców, to więcej się go do danej rasy nie zaprasza, bo to się zwyczajnie nie opłaca.

p.s. Dwa przykłady z czeluści naszej pamięci: nigdy nie wydam nawet złotówki na sędziego Jakubowskiego, który żąda u wilczaka odstawienia tylnych łap, jak u ONa, podobnie na sędziego Czerniakowskiego, który nie umie pozbyć się z głowy obrazu ONa. Wolę kasę wydać na cokolwiek innego.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 17-07-2012 at 13:12.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 13:42   #79
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Ja jakoś niestety jestem pewna, że kwestia "kaucji" jest celowa i z pełną premedytacją ma nam zamknąć "twarze"
Wspomniałaś o "buncie" >przedwystawowym< -czyli jednak można?! "Bat finansowy" działa w obie strony. /A nie wiesz może, czy potencjalni wystawcy z tamtej wystawy pisali wcześniej jakieś zażalenia czy pisma protestacyjne? Tak z czystej ciekawości pytam -gdybyś coś wiedziała, to podrzuć w jakiś odpowiedni temat, byśmy za mocno nie off-owały/
Jeśli mogą niezrzeszeni wystawcy, to Klub jako swoista "organizacja" też coś może -w końcu o ich psy chodzi i o ich pieniądze.

//Ja, w odróżnieniu od wielu, byłabym ostrożna w potępianiu "odszczepieńców" z innych organizacji kynologicznych..... może część z nich to nie >>pseudo<< lecz zdeterminowani/zniesmaczeni/oburzeni byli członkowie ZKwP?.........//
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2012, 13:54   #80
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Wspomniana sytuacja miała miejsce (kilkukrotnie) na forum dogomanii (czytałam kilka lat temu więc wykopanie tego to ciężka sprawa). Oddział podał listę sędziów, na co posypały się komentarze, że sędzia do chrzanu lub ponownie ocenia w krótkim odstępie czasu (przy zbieraniu wniosków na championa ma to znaczenie) i że autorzy tych wątpliwości psów nie zgłaszają w takim razie. I oddział proponował innego sędziego-przynajmniej dwa razy było tak, że wystawcy podziękowali i byli zachwyceni, po czym się pozgłaszali. Ale trzeba wspomnieć, że legionowski oddział jest specyficzny-bardziej dla ludzi, niż np. stolicznyj;/ Nawiązując do Twojego pomysłu teoretycznie istnieje szansa, że zaraz po ogłoszeniu listy sędziów, można powysyłać (tym razem za darmo ) uzasadnione prośby o zmianę sędziego, umotywowane tym, że w przeciwnym wypadku 'się nie zgłaszamy'. Czy to odniesie skutek? Zależy kto w oddziale siedzi i rządzi To teoria, bo w praktyce jedni będą protestować, inni będą zachwyceni. Dlatego wspomniałam, że tu słowo klubu może mieć nieco większą wartość (chyba, że jak ostatnio-ktoś zechce dogodzić wszystkim, istniejącym klubom ).
Obawiam się jednak (nauczona doświadczeniem), że próby zbiorowego wywierania presji to jedynie pobożne życzenia. Na forum masz tysiąc deklaracji-jak przychodzi do realizacji-lecisz sama i zbierasz podpisy od rodziny

__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org